+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Açıköğretim Sistemi Forumunda Açık Öğretim sosyal bilimler alanı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Açık Öğretim sosyal bilimler alanı
  Açık Öğretim Sosyal Bilimler Bölümü  NOT :

  1- (*) Muaf olunamayacak, (**) ise alana kaynaklık eden dersleri ifade eder. Alana kaynaklık eden dersler : Dil Anlatım, Türk Edebiyatı, Tarih ve Coğrafya dersleridir.

  2- Öğrenciler alan derslerinin tamamından sınava girmek zorundadır.

  3- Orta öğretim okulu mezunu olup alan veya okul değiştirmek için müracaat edenlerde dönem şartı aranmaz. Bu öğrenciler birbirini takip eden dersleri birlikte alabilirler.

  4- Döneminden önce ders alınamaz. Ancak başarısız olunan dersler dönem dersleri ile birlikte alabilir.

  5- Alan veya okul değiştiren öğrenciler okumadıkları ortak ve alan dersleri ile okudukları halde haftalık ders saati sayısı farkı (1) den fazla olan ortak ve alan derslerinden sorumlu tutulurlar.

  6- Öğrenci 1( Bir ) dönemde en fazla 30 ( Otuz ) kredilik ders alabilir.

  7- Dönemlere göre haftalık ders saati sayısı, dersin kredisidir. Dersi başaran öğrenci o dersin kredisini alır.

  NOT:2005-2006 Eğitim Öğretim yılından itibaren 4 yıllık sisteme kademeli geçiş devam etmektedir.Bu sebeple 3 yıllık sistemin dersleri de kademeli olarak değişmektedir.Örneğin 2005-2006 Eğitim Öğretim yılından itibaren FEN BİLİMLERİ -1 dersi kalkarak yerine Fizik-1, Kimya-1, Biyoloji-1 dersleri gelmiştir
 2. Zarafet
  Üye

  Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerde sınıf geçme sistemi uygulanır. Ancak,bulunduğu sınıftaki derslerin en çok ikisinden başarısız olanlara bir üst sınıfın dersleri verilir. Bugün uzaktan öğretim yapan fakültenin toplam öğrenci sayısı yüzbinleri bulmaktadır. AÖF'nin 5 lisans 17 önlisans bölümü bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder