+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Açıköğretim Sistemi Forumunda Açık Öğretim Bilişim Teknolojileri Alanı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Açık Öğretim Bilişim Teknolojileri Alanı
  Açık Öğretim Bilişim Teknolojileri Alanı

  NOT:

  (*) Muaf olunamayacak dersleri ifade eder.
  Uygulama dersi işletmelerde mesleki eğitim uygulaması şeklinde yapılacaktır. Ancak bu ders uygun işletme bulunmaması durumunda okulda uygulamalı olarak yapılacaktır.
  Öğrenciler alan/dal derslerinin tamamından sınava girmek zorundadırlar.
  Alan/Dal veya okul değiştiren öğrenciler okumadıkları ortak ve alan dersleri ile okudukları halde haftalık ders saati sayısı farkı (1) den fazla olan ortak ve alan derslerinden sorumlu tutulurlar.
  Döneminden önce ders seçimi yapılamaz. Ancak bir önceki dönem dersinden başarısız olanlar bir alttaki dönem dersiyle döneminin dersini birlikte alabilirler.
  Öğrenci 1. ve 2. dönemde en fazla 30 (otuz), diğer dönemlerde 38 (otuzsekiz) kredilik ders alabilir.
  Dönemlere göre haftalık ders saati sayısı, dersin kredisidir. Dersi başaran öğrenci o dersin kredisini elde etmiş olur.
  Çizelgedeki yüz yüze eğitimle verilecek olan alan/dal dersleri, öğrencinin seçtiği programa göre ilgili okul müdürlüğünce 'yüz yüze eğitimle verilecek olan alan/dal dersleri' arasından seçilerek belirlenir.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Bilişim teknolojileri dersinden muafiyeti açık öğretimde bulunmamaktadır. Açık öğretim fakülteleri radyo televizyon ve internet aracılığı ile öğrencilere ders anlatmaktadır. Bilişim teknolojileri dersi gören öğrenciler staj yapmaktadırlar staj görecek bir yer imkanı bulunmayan kişilere okulda staj uygulaması fırsatı sağlanılmaktadır.
 3. Ziyaretçi
  ya tamanamadımkusura bakmayın şimdi 2 yıllık bilişim teknolojileri bölümleri var demi teşekkür ederim.
+ Yorum Gönder


açıköğretim bilişim teknolojileri bölümü,  açıköğretim bilişim teknolojileri,  bilişim açıköğretim,  aöf bilişim teknolojileri bölümü