+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Açıköğretim Sistemi Forumunda Aol Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Aol Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler
  Aol Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler  DEĞERLİ ÖĞRENCİLERİMİZ  Öncelikle 15-16 Mayıs 2010 tarihlerinde gireceğiniz II. dönem sınavlarında başarılar diliyorum. Daha önce sınavlar konusunda zaman zaman sizlerle bilgi paylaşımında bulunmuştuk. Bu sınava ilk defa girecek öğrencilerimizin olması bazı hususları yeniden hatırlatmamız gerektiği kanaatini uyandırdı.

  Öğrencilerimize yerinde hizmet sunmak amacıyla üç yıl önce 90 olan sınav merkezi sayımızı 455’e çıkarmış bulunuyoruz. 15-16 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılacak sınavlara Açık Öğretim Lisesinden toplam 402.000 öğrencimiz katılacak olup Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ile bu sayı 550.000’lere ulaşmaktadır. Sınavın 4 oturumda yapıldığını düşünürseniz (2.200 bin soru kitapçığı) sınavlar için nasıl bir emek harcandığını göreceksiniz. Bütün çalışmalarımız siz değerli öğrencilerimizin daha iyi bir hizmet alması için yapılmaktadır. Bu nedenle ve daha iyi bir hizmet sunmak için Açık Öğretim Lisesi Araştırma Geliştirme Birimince Deneme Sınavları hazırladık. Sınav öncesi kendinizi deneyebilir, eksikliklerinizi tamamlayabilirsiniz. Sizlere iyi bir e-öğrenme ortamı hazırlamak için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir.  SINAV İÇİN (SINAV ÖNCESİ VE SINAVDA) YAPMANIZ GEREKENLER  1) Sınav Giriş Belgenizi internetten çıkararak sınavın yapılacağı okulunuzu önceden görünüz veya en azından okulla ilgili adres bilgilerini alınız,

  2) Sınavdan en az yarım saat önce sınav yerinde olunuz,

  3) Sınava girerken yanınızda yumuşak uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtıraş bulundurunuz,

  4) Sınava girerken Sınav Giriş Belgesi, Öğrenci kimliğiniz ile birlikte MUTLAKA NÜFUS CÜZDANINIZI (yoksa Ehliyet ve Pasaport’tan birini) yanınızda bulundurunuz.

  5) Sınavda kurallara uyunuz. Kural harici davranışlarda bulunmayınız,

  6) Sınav esnasında görevlilerle gereksiz konuşmayınız, tartışmayınız ilişkilerinizi medeni çerçevede tutunuz,

  7) Sınava mutlaka Sınav Giriş Belgenizde yazan salonda ve sırada giriniz. Cevap kağıdınız adınıza düzenlenmiş olacağından mutlaka kontrol ediniz. Cevap kağıdında kodlanması-doldurulması istenilen yerleri doldurunuz,

  8) Soru kitapçığından cevaplayacağınız dersin sorusunu iyi seçiniz, (sınav giriş belgesi ile kitapçıktaki cevaplayacağınız ders kodlarının aynı olmasına dikkat ediniz.)

  9) Sınavda önce bildiğiniz soruları cevaplayınız, bilmediğiniz, zorlandığınız sorulara mutlaka bir şıkkı işaretleyerek cevap veriniz. Her dersten 20 sorunun 20’sini de cevaplayınız. Yanlış cevaplar doğruları götürmemektedir.

  10) Sınavlarda kopya çekmeyiniz, çektirmeyiniz. (Değerlendirme sırasında kopya analizi yapılmakta birçok öğrencimizin sınavı bu yüzden iptal olmaktadır.)

  11) Sınavlara temiz, sade ve tanınmanıza engel olmayacak bir kılık-kıyafet ile gidiniz, (Nüfus cüzdanınızdaki resminizin yeni-güncel olmasına özen gösteriniz.)

  12) Yanınızda sınav esnasında cep telefonu, cep bilgisayarı, silah vb. gibi araçlar bulundurmayınız. Sınava bunlar ile girmeye çalışmayınız.

  13) Sınav kitapçıkları cevaplanmak üzere sizlere verildiğinde kapak üzerinde bulunan açıklamaları mutlaka okuyunuz.  SINAVINIZIN BAŞARILI GEÇMESİ DİLEKLERİMLE…  Osman ÖZDEMİR

  Açık Öğretim Lisesi Müdürü

  Açık Öğretim Lisesi e-posta adresi : aciklise@meb.gov.tr

  Okul Müdürü e-posta adresi : osmanozdemir@meb.gov.tr
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Açık öğretim sınavına gidecek öğrenciler sınavdan önce sınav giriş belgelerini internetten çıktı almalıdırlar. Yanlarına kalem,silgi ve kalem açacak almalıdırlar, ayrıca kimlikleri ve öğrenci kimliklerini yanlarına almaları gerekmektedir. Sınava giderken cep telefonu, çağrı cihazları, fotoğraf makinesi ve hesap yapan kol saati götürmemeleri gerekmektedir.
+ Yorum Gönder