+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Doğal Diş Beyazlatma Teknikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Doğal Diş Beyazlatma Teknikleri
  Doğal Diş Beyazlatma Teknikleri Kısaca
  Arkadaşlar sizce doğal diş beyazlatma teknikleri ile ilgili birkaç bilgi verir misiniz?

  Yukarıda listelediğimiz diş beyazlatma teknikleri bütçeniz için uygun değilse evde uygulayabileceğiniz bazı çözümlerde bulunmaktadır.

  Karbonat: Etkili bir diş beyazlatıcı ve anti bakteriyel olan karbonat toz halinde ya da hafif ıslatılmış bir diş fırçasına uygulanıp dişler normal olarak fırçalanırsa bir süre sonra dişlerin renginin açıldığı görülecektir.

  Beyazlatıcı Meyveler: İçerisinde ağartıcı özelliği olan malik asit bulunan elma üzüm ve çilek gibi meyveler doğal diş beyazlatma teknikleri içerisinde kullanılmaktadır. Bu meyvelerden sık yemek ya da örneğin çileği ezerek dişlerin üzerine sürüp günde 4-5 dakika beklemek faydalı olacaktır. Doğal diş beyazlatıcı meyvelere bir diğer örnekte muz kabuğudur. Olgun bir muzun kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürüp 2-3 dakika bekleyin ve dişlerinizi normal diş macunu ile fırçalayın. Bunu her gün iki hafta boyunca yaparsanız diş renginizin açıldığını göreceksiniz.

  Beyaz dişler, güzel bir gülümseme her insan için toplum içerisinde özgüven artırıcıdır ve sağlığın işareti olarak görülecektir. Bu yüzden ülkemizde ve dünyada diş beyazlatma teknikleri en sık başvurulan yöntemlerdir. Ancak diş hekiminde ya da evde yapabileceğiniz diş beyazlatma teknikleri aslında her zaman geçici bir çözüm olacaktır. Önemli olan diş ve ağız bakımı için her gün vakit ayırmamız, dişlerimizi düzenli olarak fırçalamamız, tükettiğimiz gıdalara dikkat etmemiz. Dişlerinizi herhangi bir diş beyazlatma tekniği ile istediğiniz rengi elde ettikten sonra periyodik bakımını yapmazsanız kısa süre içerisinde tekrar sararacaktır..
 2. Fatih
  Yeni Üye  dogaldisbeyazlatııc.gif

  DİŞ BEYAZLATMA HAKKINDA BİLGİ
  Gülümsediğinizde dişlerinizin yeterince parlak görünmediğinden endişelenip ağzınızı kapatmaya çalışmak yerine, pratik yöntemlerle dişlerinizi beyazlatmayı deneyebilirsiniz

  Doğal diş beyazlatıcılar

  Karbonat: Bilinen en popüler doğal diş beyazlatma malzemesidir. Dişleri beyazlatmasının yanı sıra ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plak tabakasını (diş taşı) temizler.

  Sofra Tuzu: Karbonat kadar güçlü olmasa da, sofra tuzu da bilinen diş beyazlatıcılar arasındadır. Ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Anti bakteriyel özellikleri olmasına karşın, tüm bakterileri temizlemez. Yoğun konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

  Gliserin: Gliserinin fazla bilinmeyen anti bakteriyel etkisi vardır. Bakterilerin bulunduğu bir çözeltiye bir damla gliserin damlatıldığında, ortamdaki tüm mikroorganizma faaliyetlerinin durduğu görülmüştür.

  Diş beyazlatma (Bleaching)
  Diş beyazlatma, dişlerin yapısındaki renklenmeleri ortadan kaldıran bir işlemdir. Diş renklenmelerinin çeşitli sebepleri olabilir. En yaygın nedenleri, kahve, çay, kola ve sigara gibi leke yapıcı maddelerin kullanılması; travma, yaşlılık, tetrasiklin kullanılması, eski tip diş kaplamaları, sinir dejenerasyonu vb. gibi nedenlerdir. Diş beyazlatma işlemi, uygun şekilde ve diş hekimi kontrolünde yapıldığında, diş ve diş etlerine zararsızdır. Ancak tedavi sırasında dişlerde hassasiyet (özellikle soğukta), dişetlerinde kızarma ve hassasiyet meydana gelebilmektedir. Fakat bu geçicidir ve tedavinin bitimiyle birlikte, birkaç gün içinde bu şikâyetler ortadan kalkmaktadır.

  Ağartma işlemi için iki yöntem var:

  Ev ağartması (home bleaching): Bu yöntemde; hekim ağızdan ölçü alır, bunlara uygun kalıplar hazırlanır. Hasta, bu kalıbın içerisine ilacı yerleştirerek, dişlerin üzerine takar (en az 6-8 saat ve tercihen uykuda). İşlem, dişin rengine bağlı olarak 1-4 hafta içinde biter.

  Ofis ağartması (office bleaching): Bu uygulama, muayenehanede hekim tarafından yapılan ağartmadır. Hekim ilacı dişler üzerine uygular; ışık kaynağı kullanılarak dişlerin beyazlaması sağlanır. Yine dişlerin durumuna göre, bir veya bir kaç seansta dişler beyazlar.

  Diş beyazlatma işlemi, hamile ve çocuklar hariç herkese uygulanabilir…

  Diş beyazlatma hakkında Pratik bilgiler
  Dişlerinizi beyazlatmak için, 1 tatlı kaşığı karbonatı, bir tutam tuzla karıştırarak içine birkaç damla sirke ekleyin. Diş fırçanızın üzerine sürerek, dişlerinizi fırçalayın.

  Tuzlu suya zeytin koyarak bir müddet bekletin ve daha sonra bu suyla gargara yapın. Diş etleriniz güçlenecek ve diş eti kanamanız varsa ortadan kaldıracaktır.

  Dişlerinizi beyazlatmak için asla limon suyu kullanmayın. Dişlerinize yarardan çok zarar verirsiniz.

  Havuç, brokoli ve salatalık gibi sebzeler doğal diş temizleyicileridir

 3. Ziyaretçi
  En etkilisi karbonat ve limon ama surekli yapmayin faydasindan cok zarar verirsiniz 15 gunde bir yeterli
+ Yorum Gönder


muz kabuğu diş beyazlatma,  muz kabuğu ile diş beyazlatma,  muz kabuğuyla diş beyazlatma,  muz kabuğu dişleri beyazlatır mı,  muzla diş beyazlatma,  muz ile diş beyazlatma