+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer Doğal Yöntem Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer Doğal Yöntem
  Dudaktaki uçuk nasıl geçer doğal yöntemi kısaca

  Arkadaşlar dudaktaki uçuk nasıl geçer doğal yöntemi nedir açıklar mısınız?
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Uçuk Nasıl Geçer Doğal Yöntem

  Arkadaşlar uçak nasıl geçer doğal yöntemleri hakkında bilgi verir misiniz?

  Erpes enfeksiyonu herpes uçuk virüsünden doğru yayılan yüksek oranda bulaşıcı enfeksiyonun bir sonucu olarak oluşur.

  Doğal şifaları kullanıyorken olası bir uçuk başlangıcının ilk belirtilerinde acil bir şekilde müdahale etmek gerekir. İlk belirtiler ağız ve dudak çevresindeki hassasiyet ve acı, düşük ateş, boğaz ağrısı, şişkin bezeler ya da nezlenin ve yahut soğuk algınlığının baş göstermesiyle tecrübe edilenlerle aynı belirtileri içerir. Genellikle asıl yara görülmeden bir gün ya da bir kaç saat önce, dudak ve ağız çevresindeki deri yanar ya da karıncalanma hissi vuku bulur.

  Uçuk virüsü için doğal şifa uygulamadaki ilk adım stresi mümkün olduğunca hayatınızdan uzaklaştırmaktır, çünkü stres bağışıklık sistemini zayıflatabilir ve herpes uçuk virüsüne davetiye gönderebilir, böylelikle herpes enfeksiyonu meydana gelebilir. Uzun süreli zaman dilimlerinde dışarıda olduğunuzda aşırı güneş ışığı uçuk virüsünü tetikleyebileceği için koruyucu doğal dudak kremi ve dudak merhemi sürünüz.

  Ellerinizi düzenli olarak yıkadığınıza emin olunuz ve kişisel eşyalarınızı bir başkasıyla paylaşmamayı alışkanlık haline getiriniz çünkü bu enfeksiyonu yayabilir. Acınızı arttırabilecek olan baharatlı ya da asidik yiyeceklerden kaçınınız aksi takdirde uçuğunuz daha da kötüleşecektir. Jalapeno biberleri ve domatesleri içeren yiyeceklerden geçici olarak uzak durunuz. Zinc, lizin (lysine), fenol (phenol) , tannik asit bileşenlerini içeren şifalar antiviral özelliklere sahiplerdir ve bu yüzden herpes virüs lezyonlarını yinelemek ve oluşturmakta herpes enfeksiyonu üzerinde inhibitör (kısıtlayıcı) bir etki gösterir ; bunlar uçuk virüsü için doğal şifa yöntemleri kullanıyorken faydalı oluşumlardır.

  Allantoin içeren dudak merhemleri özellikle bir yara kabuğu oluştuysa o bölgeyi nemlendirecektir. Nemlendirilmiş bir yara kabuğu çatlamaya ve kanamaya daha az meyilli olacaktır. İyileşmeyi hızlandırmak için bir miktar oğulotu (melissa) içeren doğal ürünleri ya da adaçayını kullanmayı deneyiniz.

 3. Emine
  Devamlı Üye
  Uçukların çeşitleri vardır. Uçuklar ilk çıktıklarında önemsemezseniz yani ilaç veya doğal yollarla gidermezseniz daha da yayılıp çoğalırlar çıktıklarını fak ettiğiniz zaman bazı bitkiler kullanarak veya ilaç temin ederek çoğalmasını önleyebilirsiniz.
 4. Ziyaretçi
  Tuzlu su ile gargara yapılması ve yaraya tuz bastırıp mikrobun kırılması

+ Yorum Gönder


uçuk nasıl geçer doğal yöntem,  uçuk doğal yollarla nasıl geçer,  dudaktaki uçuk nasıl giderilir,  dudak uçuğu doğal yollarla nasıl geçer,  dudaktaki uçuk nasıl geçer doğal yöntem