+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Şeffaf Diş Teli çeşitleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Şeffaf Diş Teli çeşitleri
  Şeffaf diş teli çeşitleri nelerdir
  Lütfen arkadaşlar hemen bana şeffaf diş teli çeşitleri ile ilgili bilgi verir misiniz?
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Şeffaf diş teli nedir neden takılır

  Şeffaf diş teli braketleri, NASA’nın uzay projelerinde kullandığı ve yan ürün olarak geliştirdiği ileri teknolojinin ürünü cam benzeri bir malzemeden üretilen, estetik görünümü nedeniyle oldukça çok tercih edilen bir diş teli türüdür.

  Clear aligner olarak da bilinen bu uygulamada, şeffaf diş telleri genelde 14-15 yaşını geçmiş hastalar için küçük diş hareketlerini sağlamak maksadıyla kullanılır.

  Braketlerin dişlere sabitlenmesi maksadıyla kullanılan yapıştırma malzemesi veya bağ da şeffaf veya diş renginde üretildiği için şeffaf diş teli kullanan ortodonti hastalarının ortodonti tedavisi gördüğü çoğu zaman en yakınındakiler tarafından bile güç fark edilmektedir. Bu nedenle, seramik şeffaf diş teli en çok tercih edilen diş tellerindendir. Bu diş telinin nasıl göründüğü konusunda fotoğraflara bakarak fikir edinebilirsiniz.

  Şeffaf diş teli çeşitleri3.jpgŞeffaf diş teli çeşitleri1.jpgeffaf-di-teli-e-itleri2.jpg
 3. ismail eski
  Devamlı Üye
  diş telleri dişlerin düzgün bir sıraya düzgün bir şekilde oturtulması içindir ama bazı kişiler görüntüsünü beğenmez bu yüzden görüntü kirliliğini azaltmak veya önlemek amaçlı yapılan bir şeydir
+ Yorum Gönder