+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Lie Bump Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Lie Bump Nedir
  Lie bump Nedir kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Lie Bump Hakkında Bilgi

  Lie bumps are painful, hypertrophic, red and white papillae on the tongue.

  "Yalan darbe" adı yalan söylüyorum bunları neden olacağı bir efsane bir sonucudur. Ancak, çok az bilimsel makale ya da ders kitapları ve bilimsel çalışmalarda bu durum kesin bir neden üretmek için başarısız oldu hakkında yazılmıştır. Olası nedenler şunlardır: Dilin "stres, sindirim sistemi rahatsızlıklarına, adet, asidik veya ekşi yiyecek, sigara ve yerel travma" (doğrudan fiziksel tahriş). Yalan darbelere genellikle tat tomurcuğu / tomurcukları bölme kaynaklanır.
  "Yalan Darbelere" dil baz küçük, beyaz tümsekler vardır. Bu geçici dil papillit (TLP) sonucu olması muhtemeldir. Bu durum biz bunlara diyoruz mantarbiçim papilla olarak bilinen dil üzerinde küçük darbelere bazı etkileyen, dilin üst (dorsal) yüzey ile sınırlıdır "damak tadınızı."
  TLP zararsız bir sorundur. Bu darbelere özellikle kırmızı veya beyaz olabilir ve oldukça fazla birkaç gün için ihale edilir. TLP nedeni kesin olarak bilinmemekle birlikte, çoğu uzman yerel travmalara (, sürtünme kazıma veya ısırma) önemli bir faktör olduğunu hissediyorum, ancak bazı gıdalar gibi şeyler reaksiyonlar da önerilmiştir . Yalan diken bulaşıcı değildir ve rahatsızlık nispeten küçük. Bir çek doktor uzun süreli durumlarda sözlü patolog bakın olsa Tipik olarak bu lezyonlar, hiçbir tedavi ile birkaç gün içinde iyileşir.
+ Yorum Gönder