+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Yaprak Porselen Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yaprak Porselen Nedir
  Yaprak porselen nedir ve nasıl uygulanır kısaca açıklar mısınız? 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Yaprak Porselen Hakkında Bilgi

  Yaprak porselen dişlerin sadece ön yüzlerinden tırnak kalınlığında, 1 mm doku kaldırılmasıyla dişlerimiz kesildikten sonra, hemen o seansta bir ölçü alınması daha sonra teknisyenden gelen porselenlerin oraya yapıştırılmasıyla elde edilen, sonrasında hastamızın estetik olarak çok daha farklı bir gülüşe sahip olduğu bir işlemdir
  . İşlem esnasında herhangi bir anesteziye ya da uyuşturmaya ihtiyaç duyulmamaktadır. Hastamız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemektedir.

  Dişlerin üzerinden 1 mm lik doku kaldırılması ile, dişlerimiz kesildikten sonra ölçü alınması ve daha sonra oraya teknisyenden gelen porselenlerin yerleştirilmesi suretiyle elde edilen, estetik olan, herhangi bir anestezi gerektirmeyen tedavi şeklidir.

  yaprak porselen3.jpg

  Dişlerin küçük olması, dişlerin arasındaki boşlukların kapatılması sırasında yaşanan bir problemden dolayı eğer kişi yaprak porselen yaptırdıysa, o zaman alternatif olarak çıkan, kaplama diye bilinen bir krom yapımından çok daha korumacı bir yöntemdir. Çünkü sadece 1mm ve sadece dişin ön yüzeyinden doku kaldırılması ile gerçekleştirilir.

  Fakat eğer dişe kaplama yapılacaksa o diş çepeçevre küçültülecektir. Yaprak porselende çok daha az doku kaybedildiği için çok daha koruyucu özelliği mevcuttur. Yapılması da çok daha kısa sürer. Kaplamada ise önceden bir prova yapılmaktadır ve seans bir seans daha uzamaktadır. Yaprak porselende ise tek seansta iş bitmektedir.

 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  dişler çok önemli bizim için hem sağlık konusun da hemde estetik açın de önemli bu yüzden çok dikkat etmek lazım
+ Yorum Gönder