+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Diş Nasıl Beyazlatılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Diş Nasıl Beyazlatılır
  Diş nasıl beyazlatılır kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Diş Nasıl Beyazlatılır Hakkında Bilgi

  Uzmanlar, çay ve sigara gibi dış etmenler nedeniyle beyazlığını kaybeden dişlerin doğal yollarla rengine kavuşabileceğini söylüyor.
  Dişlerin beyazlatılmasında ve güçlenmesinde etkili olan meyve ve bitkileri sıralayan Dr. Aslı Tapan, tıbbi yöntemlerin de dişleri üç ton beyazlatabileceğini belirtti.

  Dt. Aslı Tapan, dişlerin doğal yollarla nasıl beyazlatılabileceğini ilişkin bilgi verdi. Bazı meyve ve bitkilerin dişlerin beyazlamasında etkili olduğunu vurgulayan Tapan, bazılarının da dişlerin güçlenmesine yardımcı olduğunu anlattı. Tapan, diş beyazlığının korunması için etkili olan bitki ve meyveleri şöyle sıraladı:
  -Çilek; güzel tadı ve hoş kokusu ile bilinen bu meyve, dişler üzerinde leke oluşumunu engellem
  ektedir. Ancak çileğin içerisindeki asit ve şekerin diş minesine zarar vermemesi için, tüketildikten sonra su içilmeli veya ağız çalkalanmalıdır.

  -Portakal; bu meyvenin kabuğunun içinden doğal diş macununu elde edilebilmektedir. Haftada bir kaç defa uygulanması fayda sağlar.

  dişin beyazlatılması.jpg

  -Elma sirkesi ve limon suyu; beyazlatmada faydalı olan bu doğal ürünler sık kullanıldıklarında dişminesine zarar verip, çürük oluşumunun hızlanmasına yol açabilir. Bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır.

  -En sağlıklı beyazlatıcı ürünler ise doğal lifli ürünlerdir.

  -Dişleri leke yapan bakterilerden temizleyip ağız ve diş sağlığında önemli rol oynar. Bunlar elma, havuç, karnabahar ve armut olarak sayılabilir.

  Tapan, dişleri güçlü tutmak için de bazı ürünlerin tüketilmesi gerektiğini belirtti. Süt, somon balığı, portakal ve turunçgiller, çilek, su, brokoli, portakal, ananas, susam tohumu, badem, kuru meyveler ve adaçayının da dişlerin güçlenmesinde etkili olduğunu kaydeden Tapan, ayrıca tıbbi yöntemlerle de dişlerin üç ton beyazlatılabileceğine dikkat çekti.

+ Yorum Gönder