+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Diş Eti çekilmesi Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Diş Eti çekilmesi Nedir
  Diş eti çekilmesi nedir kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Diş Eti Çekilmesi Hakkında Bilgi

  Günümüzde sık yaşanan büyük diş problemlerinden biri de diş eti çekilmesi olarak ortaya çıkmaktadır. Diş bakımındaki eksiklik ve ilerleyen bakteriyel vakalar sonunda çekilme kaçınılmaz olmaktadır. uzman.org olarak sizin için bu rahatsızlığı araştırdık. Belirtileri ve tedavileri nelerdir sayfalarımızdan öğrenin:

  dis-eti-cekilmesi.jpg

  Bakteri plağının içinde üreyen mikroorganizmalar, şekerli gıdaları parçalayarak asit üretirler. Ve bu asit, dişi küçük bir bölgeden başlayıp giderek büyüyen bir şekilde çürütür. Daha ileri safhalarda çekim kaçınılmaz olabilir. Diş eti iltihabı ilk belirtisi diş eti kanaması olarak gözükmektedir. Diş etlerinde renk, şekil bozuklukları ve ağız kokusu ile kendini daha da belli eder. Diş eti iltihabının neden olduğu diş kayıpları, çürüklerin neden olduğu diş kayıplarından çok daha fazladır.

 3. Betul
  Devamlı Üye
  Diş etinin çekilmesi çok ve çok telikeli bir diş hastalığıdır bu yüzden diş etine her zaman çok dikkat etmeli ve onları korumalıyız dişlerimizi günde en az 3 defa fırçlamalıyız.
 4. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Diş eti çekilmesi son derece kötü diş çekilmesi diş kaybına bile neden ola bilir size bu konuda çok faydalı bir kur vereyim dağ kekiği bunu günlük taze hazırlayın ve günde 3 4 kez onunla fırçalayın nasıl hazırlanır onu söyleyeyim bir su bardağına bir talı kaşığı dağ kekiği koyun ve kaynatın suyu ılıyınca süzün ve o suyunu kullanın

+ Yorum Gönder


diş eti çekilmesi