+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Diş Eti çekilmesi Nasıl Tedavi Edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Diş Eti çekilmesi Nasıl Tedavi Edilir
  Diş eti çekilmesi nasıl tedavi edilir kısaca

  Arkadaşlar diş eti çekilmesi nasıl tedavi edilir lütfen açıklar mısınız?
 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Diş Eti çekilmesi Nasıl Tedavi Edilir Hakkında Bilgi

  Diş eti çekilmesi tedavisi, Diş eti çekilmelerine bağlı olarak açığa çıkan kök yüzeyleri çoğunlukla, kökün en dış tabakası olan sement ile örtülü değildir. Kökün orta tabakası olan dentin dokusu açığa çıkmıştır. Bu dentin dokusu termal, kimyasal ve mekanik uyaranlara karşı çok hassastır. İlaçlarla başarı sağlanamıyorsa ilgili bölge bir dolgu maddesiyle örtülebilir.

  diş eti çekilmesi.jpg

  Diş eti çekilmelerine bağlı olarak açığa çıkan kök yüzeylerinde çürüklere de rastlanabilir. Bunlar dolgu uygulamaları ile tedavi edilebilirler. diş eti çekilmesi nasıl tedavi edilir Dişeti çekilmesi olduğunu düşündüğünüzde en kısa zamanda dişhekimine başvurun. Diş hekiminiz öncelikle bunun nedenini teşhis edecek ve ona göre bir tedavi planlaması yapacaktır.

 3. NAZLI
  Bayan Üye
  Paradontoz (dişeti çekilmesi)

  Dişeti çekilmesine karşı yaban kekiği bulunmaz bir nimettir. Tepeleme 1 tatlı kaşığı kekik 1 bardak suda kısık ateşte 5 dakika demlenir (yavaş yavaş kaynatılır). Ilıdıktan sonra süzülür. Günde 2 kez sabah-akşam birer yudum alarak birkaç kez fırçalanır. Bu kürün 3 ay uygulanması gerekir. Hergün taze hazırlanması şarttır.
+ Yorum Gönder


diş eti çekilmesi,  zayıflayan dişler