+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Ağız ve Diş Sağlığı Forumunda Diş Ağrısını Geçirmek İçin Ne Yapılmalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Diş Ağrısını Geçirmek İçin Ne Yapılmalı
  Diş Ağrısını Geçirmek İçin Ne Yapılmalı Kısaca

  Arkadaşlar diş ağrısını geçirmek için ne yapılmalı kısaca açıklar mısınız?

  Diş ağrısını geçirmek en kolay yolu, diş ağrısını geçirmek için ne yapılmalı

  Diş ağrısı,hem de gecenin bir yarısı karşınıza geldiyse, sabaha kadar uykunuzu engeller. Hem bir de sızı ile birlikte ağrıyorsa, sabahı zor edersiniz. Peki, diş ağrısından kurtulmak için neler yapmak gerekiyor? Dişiniz ağrıyorsa, doktora gidene kadar ağrıyı dindirmek için tuzlu su ile gargara yapmayı deneyebilirsiniz. Tuzlu su, dişteki o sızının azalmasını sağlayacaktır. Tuzlu su ağrıyı kesmediyse, ağrı kesici ile de ağrıyı dindirmeyi denemelisiniz. O da fayda etmedi mi? O zaman alkol basmak çare olabilir.

  Pamuğa bir miktar alkol basıp , sonrasında ağrıyan dişinizin üstüne yerleştirin. Pamuk ve alkol o bölgedeki ağrı hissinin uyuşmasını sağlayacaktır. Tabi ki bunların hepsi geçici çözümlerdir. Diş ağrıları diş çürüklerinin öncüsü olabilir. Bu nedenle ağrı hissettiğiniz zaman muhakkak diş hekiminize kontrol için gitmenizi öneriyoruz.

  Diş ağrıları için oldukça efektif olan bir ilaç, dişinol’u mutlaka evinizin buzdolabında bulundurun. Bu ilaç, sıvı halde bulunur. Aynı şekilde pamuğa dökerek dişinize uygulayacağınız dişinol, ağrıların kısa bir zaman içinde geçmesini sağlar. Dişteki ağrı hissinin kısa süreliğine geçmesini sağlayan bu ilaç oldukça efektif bir ilaçtır.

 2. Betul
  Devamlı Üye

  Diş ağrısını geçirmek için doktora gidinceye kadar öncelikle tuzlu su veya gargara yapın bu dişinizi biraz idare edebilir.Tuzlu su da ayrıca diş sızıntısını azaltmaktadır.
+ Yorum Gönder