+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Akdeniz Bölgesi Forumunda Akdeniz Bölgesi Turizm Özellikleri ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Akdeniz Bölgesi Turizm Özellikleri ile ilgili bilgi
  Akdeniz Bölgesi'nin Turizm Özellikleri hakkında bilgi

  Doğal güzellikler ve tarihsel değerler nedeniyle bölgede turizm önem kazanmaktadır. Yılın 8 ayında denize girilebilen geniş doğal plajlar ve antik kentler sayısı her yıl artan yerli ve yabancı turisti çekmektedir. Özellikle Antalya yöresinde gelişmiş olan turizm kıyılarda yaşayan halkın en önemli gelir kaynaklarındandır. Turizm kaynakları giderek artmaktadır. Doğal ve tarihsel değerler açısından zengin olan bölgelerde bazı çalışmalar yapılarak koruma alanları oluşturulmuştur. Bunlardan başlıcaları Güllük dağı, Karatepe-Aslantaş, Kızıl dağ , Kovada gölü, Köprülü kanyon, Olimpos-Bey dağları sahil milli parklarıdır.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Akdeniz bölgesi hem doğal güzellikler hemde tarihi güzellikler yönünden zengindir. Akdeniz bölgesi deniz turizmininde hakim olduğu bir bölgemizdir. Antalya yöresindeki halkın geliri turizme bağlıdır. Doğal ve tarihi güzelliklerin yer aldığı bölgede kazılar devam etmektedir.
+ Yorum Gönder


akdeniz bölgesinin turizm özellikleri,  akdeniz bölgesi turizm özellikleri,  akdeniz turizmi hakkında bilgi,  akdeniz deki turizm ile ilgili bilgiler,  turizmle ilgili çarpıcı bilgiler