+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Akdeniz Bölgesi Forumunda Akdenizin Mersin İli Tanıtımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Akdenizin Mersin İli Tanıtımı
  Dünya Kenti Mersin

  Mersin Akdeniz boyunca uzanan , sonu gelmeyen temiz kumsalları, portakal ve limon bahçeleri ile bir çok tarihi eserin bulunduğu, Türkiye'de kendi kendine yetebilen sayılı şehirlerden birisidir. Dünyada üç ilahi dine mensup insanların mezarlarının yan yana olduğu başka bir şehir yoktur. Türkiye'nin en büyük gökdeleni, Cumhuriyet tarihinin en büyük ikinci camisi ve hrıstiyan dünyasının önemli merkezlerinin de bulunduğu Mersin üç büyük şehirden sonra devlet opera ve balesinin bulunduğu tek şehrimizdir. Topraklarının %49,5 orman olan mersin tertemiz havası, çagdaş alışveriş merkezleri ile 2000 li yillara umutla bakiyor.
  Mersin'in Turistik Yerleri
  Binlerce yıldan bu yana verimli topraklarıyla yaşanılan, insanlarını besleyen, doğası ve şifalı sularıyla hayat veren, ova ile dağın ölmez sevgilerini barındıran Mersin ili, birçok uygarlığın kurulduğu önemli bir yerleşim bölgesidir. Mersin tarihi ve arkeolojik değerleri, Akdeniz kıyılarında bol güneşli günlerin ilkbaharda başlayıp sonbahara değin uzaması, 108 km ye varan doğal koylarla, çam ormanlarıyla süslenmiş kıyı bandı, Toros dağları ile deniz arasında bulunan sayısız doğal güzelliklerin yanında, yöresel ve uluslararası şenlikleri, efsaneleri, Türkmen ve Yörük kültürü, yayla yaşantısı, yöresel el sanatları bakımından çok zengin bir bölge olarak, turizm sektörü için önemli bir konuma ve potansiyele sahiptir.
 2. Mineli
  Devamlı Üye

  Mersin Resimleri


  akdenizinmersinlresimle-1-.jpg

  akdenizinmersinlresimle.jpg
 3. AZMİYE
  Devamlı Üye
  Mersin Türkiyenin Güneyinde bulunan bir Liman kentidir. Yazları sıcak ve çok nemlidir üstelik eğitim kalitesi yüksektir üç tane üniversitesi bulunmaktadır. Liman kenti olduğu için dünyaya açılan şehir konumundadır.
+ Yorum Gönder


mersin ilinin fotoğrafları,  mersin şehri