+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Akdeniz Bölgesi Forumunda Antalyanın Kaş İlçesi Tanıtımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Antalyanın Kaş İlçesi Tanıtımı
  Antalyanın Kaş İlçesi Tanıtımı

  Ayrıca kayıkla Limanağzı plajı'na gidilebilir.

  Kaş'ın etrafında yer alan 6 adet mağaradan Kaş'a 18 km. uzaklıktaki Mavi Mağara, Aşırlı Adası Deniz Mağarası, güvercinleri ile ünlü Güvercinlik Mağarası en ünlü olanlardır.

  Kaş'ta artan turizm faaliyetleriyle birlikte, trekking, dağcılık, rafting gibi doğa sporları da gelişmektedir. Gömbe'deki Yeşilgöl ve Uçarsu Şelalesi turist çeken doğa alanlarındandır. Akdağ'ın dibinde bulunan Gömbe, Kaş'tan 70 km uzaklıktadır. Akdağ ise Batı Toroslar'da Kızlar Sivrisi'nden sonra en yüksek zirvesidir

  Gömbe'de Komba antik kenti ve buradan 13 km. uzaklıkta Nisa antik kenti vardır. Ayrıca Kaş içinde Kandyba antik kenti vardır. Kaş'a 12 km uzaklıkta Phellos antik kenti bulunur.

  Turistik açıdan önemli olan Kekova'daki batık şehre Kaş'tan tekne ile gidildiği gibi karadan Üçağız'a gidilip kayıkla da gezilebilir. .

  İlçede dalgıçlık ve yamaç paraşütü başta gelen sporlar arasındadır. Türkiye'nin en iyi dalgıçlık bölgesi olarak kabul edilir.

  Beldeleri
  Gömbe
  Kalkan
  Kınık
  Ova
  Yeşilköy
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Kaş antalya iline bağlı bir ileçdir. Kaş ilçesinde altı tane mağara bulunmaktadır. Kaş ilçesinde bulunan bu mağaralar ilçeye 18 km uzaklıkta yer almak almaktadır. Kaş ilçesinde yamaç paraşütü ve dalğıçlık yapılmaktadır.
+ Yorum Gönder