+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Akdeniz Bölgesi Forumunda Antalya Cuma Pazarı Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Antalya Cuma Pazarı Hakkında Bilgi
  Cuma Pazarı ile ilgili bilgiler - Kaş  Kaş'ın yerlisi yabancısı ile, merkezde yaşayanların, çevre köylerdekilerin, hatta hatta Meis Adası sakinleri dahil olmak üzere herkesin en favori cuma günü etkinliği Cuma pazarıdır. 1990 yılından beri kurulmakta olan pazarda, çevre köylerden gelen taze sebze ve meyveler, otlar, ev yapımı pekmezler, peynirler, tahta kaşıklar, oyalı tülbentler, yemeniler, bin bir çeşit ürün ahşap tezgahlar üstünde sergilenir. Rengarenk giysiler, tişörtler, şortlar, yatak örtüleri güneşin sıcağından koruyan tentelerin altında gerili iplerde asılı sallanarak alıcılarını bekler.

  kas cuma pazari.jpg


  Kaş'ın Cuma Pazarına bölgede o pazar bu pazar diyerek dolaşan pazarcılar, sabahın erken saatlerinde gelip tezgahlarını kurarlar. Hatta bazıları bir gün öncesinden gelir. Yine erken saatlerde alış veriş başlar. Sebze ve meyvelerini “iyileri seçilmeden” önce almak isteyenler erkenden akın ederken, kimisi de öğleden sonranın düşmüş fiyatlarına itibar eder. Sadece, yeme içme bölümünde köylü kadınların taze taze anında açıp sacda pişirdikleri gözlemeleri yemek için pazara gelenler de vardır. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Antalya Akdeniz bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Antalya ili turizm yönünden çok gelişmiş bir şehirdir. Antalya ilinde pek çok uygarlık yaşadığı için çok fazla tarihi yapılar bıulunmaktadır. Antalyada Lidyalılar zamanından kalma eserler hala ayakta durmakta ve yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir.
+ Yorum Gönder