+ Yorum Gönder
Takı Modası ve Altın Takılar Forumunda Alyans Modelleri Markaları Fiyatları Atasay Altınbaş Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MEGASXL
  Devamlı Üye

  Alyans Modelleri Markaları Fiyatları Atasay Altınbaş
  Alyans Modelleri Hakkında Kısa Bilgi

  Yaz ayları denince aklımıza gelen diğer bir şeyde düğünlerdir
  Evlenecek olan çiftler, evliliklerinin nişanesi olan güzel bir alyans almak isterler.
  Sizin için alyans modellerini, fiyatlarını ve kampanyalarını, firmalarını araştırdık..
  Beğenilerek alınmış güzel bir alyans evliliğe atılan en güzel adımlardan biridir.
  Alyans alırken dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır:
  Alyans yüzük alırken dikkat etmeniz gereken çok önemli hususlar vardır. Bunlar gerek ürün bazında gerekse dükkan yada marka bazında dikkat etmek gereken konulardır.

  Alyans Modelleri Markaları Fiyatları Atasay Altınbaş2.jpgAlyans Modelleri Markaları Fiyatları Atasay Altınbaş3.jpgAlyans Modelleri Markaları Fiyatları Atasay Altınbaş4.jpgAlyans Modelleri Markaları Fiyatları Atasay Altınbaş1.jpg
  Öncelikle mağazasında yada sadece 30 veya 40 parça alyans ürünü olan dükkanlardan ürün almamaya özen gösterin. Bu dükkanlar esas işi alyans olan dükkanlar değil sadece alıp satan yada etiketin üstünde gizli şekilde maliyeti gözüken fiyatına üstüne belirli kat koyup satan firmalardır. Oysa mücevher demek alyans demektir. Hatta mücevher firması demek sadece alyans ürünler satan firma anlamına gelmektedir. Bu kişiler alyanskonusunda uzmandır, bilirkişidir.

  Ürün bazında yani Pırlanta yüzük, kolye, gerdanlık yada küpe alırken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.

  Öncelikle muhakkak ürünün sertifikalı olup olmadığına dikkat edin yarıca bir üst paragrafta belirttiğim yani kişi kuyumcumu mücevhercimi bunun ayrımını iyi yapın. Kuyumcu firmanın mağazasında altın model çoktur. Mücevhercide esas olan alyansdır.

  Ayrıca aldığınız sertifikanın karton yada matbaada basılmış bir kağıt olmamasına dikkat edin. Sertifika ya ehliyet mantığı ile yapılmış yada HRD yada IGI, GIA gibi uluslararası bağımsız kuruluşlar tarafından verilmiş organizasyonlardan almayı tercih edin. Bu sertifikalar uluslararası geçerliliğe sahiptir.

  Sizler birer mücevher yada alyans uzmanı değilsiniz. O zaman ne yapmalısınız ?

  Öncelikle Renk nedir bilmek gerekiyor. Pırlantanın rengi pırlantanın en önemli özelliklerinden biridir. Tabi sizler rengi nasıl anlayacaksınız. ? Gerçek mücevher firmasında ışıklandırma pırlantanın rengini iyi anlamak için saf pırıl pırıl beyaz bir ışık olur.

  Bu ışık altında taşın rengine bakın. Tabi burada dikkat edilmesi gereken taş büyüklüğü 0.10 Ct.tan büyük taşlar için geçerlidir. Eğer pırlanta'nın renginde çok hafif bir sarılık hissediyorsanız taş J rengi demektir. Eğer mağaza sahibi bu taş için I rengi diyorsa o mağazadan hemen çıkınız. Ama bu J renginin kötü olduğu anlamına gelmez çünkü cilası ve rodajı güzel bir montürün üstünde J renk taş çok güzel gözükebilir. Gerçek beyaz taşlar I ve üstü rengi taşlardan başlar, H , G sıralaması ile D'ye kadar çıkar
  İkincisi fiyatı belirleyen en önemli unsurlardan birisi berraklıktır. Berraklık dediğimiz konu pırlanta'nın içindeki gözüken karbon parçalarıdır. Bu parçalar ne kadar az ise pırlantanın değeri o kadar artar. Türkiye'de satılan standart SI1'dir. SI1 berraklığındaki taşın içindeki parçalar çıplak gözle gözükmezler.

  Alyans firmaları deyince aklımıza: Atasay, Goldaş, Altınbaş v.b. gelir.
  Alyans fiyatları şekline,altının gramına, üzerindeki taşın cinsine göre fiyat artmakta.195 TL ile 1500 TL arasında fiyatlar değişiyor. 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Bütün gençlerin hayali sevdiğin insanla hayatını birleştirmek. Ve bu ilk defa yaşanacağı için her şey çok güzel ve eksiksiz olmalı. Bunun içinde ilk olarak nişan yüzüklerini seçmeliyiz. Nişan yüzüklerini kendiniz seçmelisiniz. Onun bunun dediğini yapmayın sonuçta evlenecek olan sizsiniz.
+ Yorum Gönder


atasay altinbas,  el işi alyans modelleri ve fiyatları,  isimli altın kolye fiyatları atasay