+ Yorum Gönder
Hukuk ve Kanunlarımız ve Anayasa ve Kanunlar Forumunda İlçe İdare Kurulu Kararının İptali ve Yeniden Maaş Bağlanması İstemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  İlçe İdare Kurulu Kararının İptali ve Yeniden Maaş Bağlanması İstemi
  İlçe İdare Kurulu Kararının İptali ve Yeniden Maaş Bağlanması İstemi

  İlçe İdare Kurulu Kararının İptali ve Yeniden Maaş Bağlanması İstemi Dilekçe Örneği


  SİVAS İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA
  Gönderilmek Üzere
  NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
  ERZİNCAN
  DAVACI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
  Adres
  DAVALI : Üzümlü Kaymakamlığı/ERZİNCAN
  DAVA KONUSU : İptal
  TEBELLÜĞ TARİHİ : …/…/…
  AÇIKLAMALAR :
  1- Benim maddi durumum iyi olmaması nedeni ile Devletten yaşlılık aylığı almakta iken, aldığım bu maaş, adıma kayıtlı gayrimenkul mal olduğu gerekçesi bu aylık usul ve yasaya aykırı bir şekilde 2005 yılından beri kesilmiştir. Kesilen bu aylığın tekrar bağlanması için 01.05.2007 tarih 111 sayılı dilekçe ile Üzümlü Kaymakamlığına yaptığım başvuru Üzümlü İlçe İdare Kurulunun 26.04.2006 tarih 177 sayılı kararı ile red edilmiştir. Bu ret kararı da bana 05.05.2007 tarihinde bana tebliğ edilmiştir.
  2- Bu ret kararı usul ve yasaya aykırıdır. Şöyle ki; ret kararının gerekçesi olan adıma kayıtlı tarlalar kuru tarla olup ekilecek vasıfta değillerdir. Yine bu tarlaları ben ve eşimin yaşlılığı nedeni ile ekip, biçememekteyiz. Yine ben eşimle birlikte yaşamaktayım ve ikimizin de herhangi bir geliri bulunmamaktadır. Benim yeşil kartım da maddi durumumun iyi olmadığını göstermektedir. Bu tarlaları ekip geçimizi sağlamaya ne bebenim, nede eşimin sağlığı elvermemektedir. Tüm bu nedenlerle maaşımın kesilmesi ve yeniden bağlanmaması işlemi usul ve yasaya aykırıdır.
  DELİLLER : 01.05.2007 tarih 111 sayılı başvuru dilekçem, Üzümlü İlçe İdare Kurulunun 26.04.2006 tarih 177 sayılı ret kararı, tapular vs. deliller.
  HUKUKİ NEDENLER : İlgili mevzuat.
  SONUÇ VE İSTEM : Yukarda arz edilen nedenlerle almakta olduğum yaşlılık aylığının kesilmesi üzerine tekrar bağlanması için 01.05.2007 tarih, 111 sayılı dilekçemin İlçe İdare Kurulunca reddine dair 26.04.2006 tarih 177 sayılı kararın iptaline ve tarafıma yeniden maaş bağlanmasına, yargılama giderlerinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

  Davacı
  Adı ve Soyadı
  İmza
 2. Acil

  İlçe İdare Kurulu Kararının İptali ve Yeniden Maaş Bağlanması İstemi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder