+ Yorum Gönder
Hukuk ve Kanunlarımız ve Anayasa ve Kanunlar Forumunda Hakaret, Sövme ve Emniyeti Suiistimal Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Hakaret, Sövme ve Emniyeti Suiistimal Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi
  Hakaret, Sövme ve Emniyeti Suiistimal Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi

  Hakaret, Sövme ve Emniyeti Suiistimal Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçe Örneği


  CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
  ERZİNCAN
  MÜŞTEKİ : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
  Adres
  ŞÜPHELİ : Adı ve Soyadı
  Adres
  SUÇ : Hakaret – Sövme – Emniyeti Suiistimal
  SUÇ TARİHİ : …/…/…
  AÇIKLAMALAR :
  1- Erzincan ili, Geçit Beldesi Belediye Encümen üyesiyim. Şüpheli K. I. bir önceki dönemde Geçit Beldesi Belediye Başkanı idi. Bu dönemde eşi S. I. Geçit Beldesindeki bayanları anonsla bir araya toplayarak, esnafları dolaşarak fakir üniversite öğrencileri için sosyal bir fon kurulacağını vaat etmiş ve bayanlardan ve esnaftan paralar toplamıştır. Bu paraları belgelendirmemiş ve vaat ettiği gibi sosyal bir fon da kurulmamıştır.
  2- Ben bunu fark edip de karşı çıktığım zaman da beni ve ailemi rahatsız etmeye başlamıştır. En son yapılan yerel seçimlerde seçimi kaybetmiş olmasının da verdiği hırsla Belediyemiz tarafından yapılan halka açık Bütçe Toplantısına dinleyici olarak girmiş ve izin almaksızın konuşmaya başlamış ve “ben sizin takipçinizim, ensenizdeyim, kaybettiğimi sanmayın” gibi tehditlerde bulunmuştur. Bu yaptığı hareketlere toplantı esnasında orada bulunan Belediye Encümen üyeleri ve Belediye Başkanı da tanıklık etmiştir. Şüpheliden şikâyetçiyim.
  DELİLLER : Her tür delil.
  Tanıklar: Adı ve Soyadı, Adres; Adı ve Soyadı, Adres; Adı ve Soyadı, Adres.
  HUKUKİ NEDENLER : TCK. md. 125, 155 ve ilgili mevzuat.
  SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca açıklandığı üzere şüpheli hakkında kamu davası açılmasına ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

  Müşteki vekili
  Avukat Adı ve Soyadı
  İmza
 2. Acil

  Hakaret, Sövme ve Emniyeti Suiistimal Suçundan Dolayı Şikâyet Dilekçesi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder