+ Yorum Gönder
Hukuk ve Kanunlarımız ve Anayasa ve Kanunlar Forumunda Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeni ile boşanma dava dilekçesi örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeni ile boşanma dava dilekçesi örneği
  EVLİLİK BİRLİĞİNİN TEMELDEN SARSILMASI NEDENİ İLE BOŞANMA DAVA DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ


  .
  SAYIN HAKİMLİĞİ'NE

  DAVACI :.

  VEKİLİ :.


  DAVALI :.


  KONU :
  Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle Boşanma

  AÇIKLAMALAR :
  1-Müvekkilem ile davalı evli olup evlilik kayıtları . İli, . İlçesi, . Mahallesi/Köyü, . Cilt, .Sayfa, .Kütük Sıra Nodadır. Tarafların bu evliliklerinden . Doğumlu . isimli çocuğu mevcuttur.

  2-Tarafların fikren ve ruhen anlaşamamaları sonucu aralarında geçimsizlik baş göstermiştir.

  3-Taraflar iyi niyetle anlayış ve sabır göstererek uyuşmazlıkları gidermeye çalışmışlarsa da bunda başarılı olamamışlar ve her geçen gün bir birlerinden daha da uzaklaşmışlardır.

  4-Taraflar arasında baş gösteren şiddetli geçimsizlik evlilik birliğinin devamını imkansız hale getirmiştir. Tarafların tekrar bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün değildir. Davalı eşte aynı düşüncededir.

  YASAL NEDENLER : MK., HUMK ve İlgili Mevzuat

  KANITLAR : Nüfus Kayıtları, Tanık, Yasal ve Takdiri Diğer Deliller

  CEVAP SÜRESİ : 10 Gündür

  İSTEM SONUCU :
  Arz edilen nedenlerle evlilik birliğinin temelinden sarsılması ve tarafların bir araya gelerek evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün olmadığından boşanmalarına, reşit olmayan müşterek çocukları .'un velayetlerinin davacı anneye verilmesine karar verilmesini talep ederim.
  DAVACI VEKİLİ
 2. Acil

  Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeni ile boşanma dava dilekçesi örneği isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


boşanma davası dilekçe örneği,  boşanma davası dilekçe örnekleri,  boşanma dava dilekçesi örneği,  boşanma dava dilekçe örneği,  boşanma davası dilekçesi örneği,  boşanma dava dilekçesi örnekleri