+ Yorum Gönder
Hukuk ve Kanunlarımız ve Anayasa ve Kanunlar Forumunda Hayata Kast, Pek Kötü veya Onur Kırıcı Davranış Nedeni ile Boşanma Davası Dilekçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Hayata Kast, Pek Kötü veya Onur Kırıcı Davranış Nedeni ile Boşanma Davası Dilekçesi
  Hayata Kast, Pek Kötü veya Onur Kırıcı Davranış Nedeni ile Boşanma Davası Dilekçesi

  Onur Kırıcı Davranış Nedeni ile Boşanma Davası Dilekçe Örneği


  NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
  (Aile Mahkemesi Sıfatı İle)
  ERZİNCAN
  DAVACI : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No.
  Adres
  VEKİLİ : Avukat Adı ve Soyadı
  Adres
  DAVALI : Adı ve Soyadı
  Adres
  DAVA KONUSU : Hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış nedeni ile boşanma
  AÇIKLAMALAR :
  1- Müvekkilim ile eşim bir süre önce evlenmişlerdir. Bu evliliklerinden çocukları bulunmamaktadır. Normal ve mutlu bir evlilikleri vardır. Olay günü eşi müvekkilime bu akşam sana bir sürpriz yapacağım diyerek onu ellerinden karyolanın demirlerine bağlamış sonra da bu fanteziye heyecan katmak istiyorum diyerek gözlerini bağlamıştır.
  2- Davalı izlemiş olduğu bir filmin etkisinde kalarak gözleri ve elleri bağlı olan müvekkilimin vücuduna mutfaktan getirdiği bıçakla vurmaya başlamıştır. Müvekkilim bağırmaya başlayınca da korkup alo 112 arayarak eşini bıçakladığı söylemiş ve onun kan kaybından ölmesine engel olmuştur.
  3- Müvekkilim hastaneye kaldırılmış, yoğun bakıma alınmış ve hayati tehlike geçirmiştir. Bunun üzerine Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı ceza kovuşturması başlatmış ve Erzincan Sulh Ceza Mahkemesinden tutuklama isteminde bulunmuş, Sulh Ceza Mahkemesi adam öldürmeye tam teşebbüs suçundan dolayı davalının tutuklanma-sına karar vermiştir.
  4- Bu olaylar müvekkilim ile davalı arasındaki evlilik birliğinden doğan bağlılığı ve güveni ortadan kaldırmıştır. Müvekkilim kendisini bu şekilde bıçaklayan eşi ile evli kalmak istememektedir. Bu durumda bu davayı açmak zarureti hasıl olmuştur.
  DELİLLER : Nüfus kayıtları ve sair yasal deliller.
  HUKUKİ SEBEPLER : MK. md. 162, HUMK ve sair ilgili mevzuat.
  SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda sunulan nedenlerle davamızın kabulü ile hayata kast nedeni ile tarafların boşanmalarına karar verilmesini, yargılama giderlerinin ve avukatlık ücretinin karşı tarafa yüklenmesine karar verilmesini saygılarımla vekâleten arz ve talep ederim. …/…/…
  Davacı Vekili
  Adı ve Soyadı
  İmza
  Ek: Nüfus aile kayıt tablosu
  Vekaletname
 2. Acil

  Hayata Kast, Pek Kötü veya Onur Kırıcı Davranış Nedeni ile Boşanma Davası Dilekçesi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder