+ Yorum Gönder
Hukuk ve Kanunlarımız ve Anayasa ve Kanunlar Forumunda Hakaret ve Sövme Suçundan Dolayı Cezalandırma İstemi ile Şikâyet Dilekçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Hakaret ve Sövme Suçundan Dolayı Cezalandırma İstemi ile Şikâyet Dilekçesi
  Hakaret ve Sövme Suçundan Dolayı Cezalandırma İstemi ile Şikâyet Dilekçesi

  Hakaret ve Sövme Suçundan Dolayı Cezalandırma İstemi ile Şikâyet Dilekçe Örneği


  CUMHURİYET SAVCILIĞINA
  ERZİNCAN
  MÜŞTEKİ : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
  Adres
  ŞÜPHELİ : Adı ve Soyadı (Açık Kimliği)
  Adres
  SUÇ : Hakaret ve sövme
  SUÇ TARİHİ : …/…/…
  AÇIKLAMALAR :
  1- Şüpheli yan komşum olur. Benim sahibi bulunduğum Erzincan Merkez Demirkent Beldesi 355 ve 994 no.lu parsellerin ifrazlarının infaz işleminin yapıldığı gün olan 24. 04,2004 günü Fen memuru H. P. gittikten sonra akşam saat 17.40 sıralarında benim taşınmazıma zarar verecek şekilde ahırına duvar inşa ederken bana benim gıyabımda eşim Mahinur C. ve kızlarım Ayşe ve Zeynep C. huzurlarında “anne-min, eşimin ve kızlarımın anasını ve avradını sğim” şeklinde küfürler ederek özellikle kızlarımın ırz ve namuslarına küfür ederek hakaret ve sövmede bulunmuştur.
  2- Bu şahıstan şikâyetçiyim. Hem benim umumi yoldan geçmeme engel olmaktadır. Hem de bana ve aileme ağza alınmayacak sinkaflı küfürler etmektedir. Ailem bu konuya şahittir. Şüpheli hakkında Erzincan Asliye Hukuk Mahkemesinde taşınmazlarıma yaptığı tecavüzden dolayı men davası açtım. Yalnız bana ve aileme yaptığı sözlü sataşmalar hakaretler devam ettiği için kendisinden davacı ve şikâyetçiyim.
  DELİLLER : Her tür delil.
  HUKUKİ NEDENLER : TCK. md. 125 ve ilgili mevzuat.
  SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca açıklandığı üzere şüpheli hakkında kamu davası açılarak cezalandırılmasının sağlanmasını saygıyla arz ve talep ederim. …/…/…

  Müşteki
  Adı ve Soyadı
  İmza
 2. Acil

  Hakaret ve Sövme Suçundan Dolayı Cezalandırma İstemi ile Şikâyet Dilekçesi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


hakaret dilekçesi,  Hakaret ve Sövme Nedeniyle Şikayet Dilekçesi,  hakaret suçu şikayet dilekçesi,  hakaret davası dilekçe örneği