+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Araçlar - Teknik Bilgiler Forumunda Araba yıkama yöntemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Araba yıkama yöntemleri
  Araba yıkama önerileri nelerdir


  Araba nasıl yıkanır?
  alasayvan.net

  Araba yıkamaKirli bir araba şüphesiz göze pek hoş görünmez ve başarılı araba yıkamanın püf noktası en üstten en alta doğru ve her seferinde bir tarafını yıkamaktır. Kafanız mı karıştı? İşte size yeni bir araba görünümü yaşatacak adımlar.

  Gölge bir yer seçin. Yaprak ve tohum dökülmesinden dolayı mümkünse ağaçlardan uzak bir yer olsun.
  Tüm kapı ve pencerelerin kapalı olduğundan emin olun.
  Bir kapak dolusu araba şampuanını bir kovanın içerisine boşaltın ve üzerine kovanın 3/4’ü kadar ılık su doldurun. Kovayı bir kenara koyun.
  Araba üzerindeki aşırı kirli kısımları, aracın tavanından başlayıp lastiklere inerek hortumla su tutun.
  Bir sünger yada havlu kumaşından bezi sabunlu suya batırın ve arabanın üst kısmını silmeye başlayın. Arabanın üstünü fazlaca köpüklü su kullanarak tamamen temizleyin.
  Arabanın dört bir yanı için temizlemeye devam edin. Diğer bir tarafa geçmeden önce başladığınız taraftaki pencereler, çamurluklar ve lastikler dahil komple yıkayın ve durulayın.
  Aracın dört bir yanını yıkayıp duruladıktan sonra su lekelerinden tamamen kurtulmak için hortum ile son bir durulama yapın.
  Kurulama için güderi veya havlu kullanın. Su lekelerini almak için havluyu araba yüzeyine serin ve yüzey boyuna sürükleyerek kurulayın. En üstten başlayın ve aşağı lastiklere doğru çalışmayı sürdürün.
  Pencereleri duru suyla ıslatılmış bezle silin ve ardından kuru bezle kurulayın. Pencereler için cam temizleyici kullanacaksanız bir gazete parçasıyla pencerenin içini ve dışını iyice temizleyin.
  Metal ve krom aksamları su lekelerinden arındırmak için fazladan iyice ovalayın.
  Zamanınız varsa arabanını içini de temizleyin.
 2. Acil

  Araba yıkama yöntemleri isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


araba yıkama yöntemleri,  araba yıkama teknikleri