+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Araçlar - Teknik Bilgiler Forumunda Otomobilin motoru neden bozulur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Otomobilin motoru neden bozulur
  Otomobil motorunun neden bozulduğu ile ilgili bilgi


  Otomobil motorunun bozulma nedenleri nelerdir
  Otomobilin motoru neden bozulur.jpg


  Araba motorlarında bu çevrim sırasında meydana gelebilecek bazı hatalar, aksaklıklar olabilir. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

  - Bujilerde meydana gelebilecek arıza sonucu ateşleme sistemi bozulabilir. Ateşleme olmayınca yanma olmaz ve yakıt hareket enerjisine dönüştürülemez.

  - Silindirler ile silindir içerisinde gidip gelen piston arasında çok az bir mesafe vardır. Bu mesafe milimetrelerle ölçülür. Neredeyse birbirine sürtme mesafesindedir. Ama sürtmezler. Bu mesafenin az olması sızdırmayı önler ve silindir içerisinde sıkıştırılan karışımın yüksek basınçlara sıkıştırılmasını sağlar. Piston ile silindir arasındaki bu mesafe zamanla benzin içerisinde www.alasayvan.net/ bulunan yanmayan ve istenmeyen parçacıklarla dolabilir. Bu silindir ve piston yüzeyleri arasındaki sürtünmeyi arttırır. Bu istenmeyen bir durumdur ve zamanla deformasyona yol açar. Veya gerekli yağ değişiklikleri yapılmadığında silindir ve piston yüzeyleri arasındaki sürtünmeyi artar. Bu tür sorunları engellmek için aracınıza aldığınız benzinin kalitesini kontrol edin ve gerekli zamanlarda yağ değişikliği yaptığınızdan emin olun. Motor yağı değişimi her 5000 km de bir tavsiye edilir.
 2. Acil

  Otomobilin motoru neden bozulur isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


Araba motoru bozulursa ne olur,  araba motoru nasil bozul,  araba silindiri niye bozulur,  araba motor neden bozulur,  araba motoru neden bozulur,  araba motoru nasil bozulur