+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Araçlar - Teknik Bilgiler Forumunda Volvo ne zaman kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Volvo ne zaman kuruldu
  volvo kuruluş tarihi

  volvo tarihi hakkında bilgi
  Volvo şirketi 1927’de Gothenburg, İsveç’te ortaya çıktı. Şirket SKF tarafından bir %100 bağlı ortaklık olarak kuruldu. Assar Gabrielsson icra kurulu başkanı ve Gustav Larson da teknik müdür olarak görevlendirildi. Şirketin kurulış prensibi güvenlik üzerineydi. "Arabalar insanlar tarafından sürülmektedir. Bu yüzden Volvo’daki herşeyin arkasındaki temel prensip güvenliktir ve öyle kalmalıdır ", Assar Gabrielsson ve Gustav Larson 1927. Volvo ticari markası Amerikan piyasası için özel bir bilye mil yatağı serisi için SKF tarafından ilk olarak 11 Mayıs 1915’de kaydettirildi ama hiçbir zaman bu maksatla kullanılmadı. Bugün göründüğüne göre tüm SKF markaları için SKF ticari markası kullanıldı. Volvo-mil yataklarının bazı ön-serileri (Volvo damgalı resme bakınız) üretilmiş fakat piyasaya hiçbir zaman sürülmemiştir. Şimdi hem ticari marka hem de otomobilin şirket adı olarak kullanılan ticari marka 1927’e kadar yeniden kullanılmadı. Volvo - "Yuvarlanırım ", hem otomobil hem de bilye mil yatağı için iyi bir ad olarak düşünülmüştü.

  volvo.jpg

  Üretim hattından ilk Volvo araba 14 Nisan 1927’de çıktı ve adı Volvo ÖV 4 oldu. Bundan sonra genç şirket İsveç iklimi ve bölgesinde kuvvetli tutunabilmek için tasarlanmış üstü kapalı kabrio araçlar üretti. Volvo sembolü eski çağlardan kalma kimya işaretlerinden demirin sembolüdür. İsveç demirinin kalitesiyle tanındığı için, demir işareti arabada kullanılan demirin gücünü sembolize etmek için kullanılmıştır. Izgaranın üstünden geçen köşegen çizgi (bir metal şeridi) gerçek sembolün yerini aldı, soğutucunun önünde oklu bir daire. 1927’de Volvo logotipi için kayıt başvurusunda, ÖV4 için tüm soğutucunun basit bir kopyası yapılmıştır.

  1964’de Volvo şu anda en büyük üretim tesislerinden biri olan (çoğunlukla büyük araç ve SUV’lar için) İsveç’de Torslanda tesisini açmıştır. Sonra 1965’de Belçika’da Ghent tesisi açılmış ve şirketin 2. büyük üretim tesisi olmuştur ( temel olarak küçük arabalar için). Son olarak 1989’da İsveç’te Uddevalla tesisi açılmış, Volvo Car Corporation ve İtalya’nın Pininfarina’sı tarafından müşterek olarak işletilmektedir. 2. Acil

  Volvo ne zaman kuruldu isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder