+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Araçlar - Teknik Bilgiler Forumunda Lomborghini ne zaman kuruldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Lomborghini ne zaman kuruldu
  Lomborghini kuruluş tarihi

  Lamborghini'nin Kuruluş Hikayesi (Tarihçesi)  Lomborghini

  1963 yılında Feruccio Lamborghini tarafından İtalya' da kurulmuştur. Lamborghini markası en büyük rakibi Ferrari'ye inat olarak kuruldu. 1998 yılında Audi bünyesine geçmiştir. 800 kişinin çalıştığı İtalya’nın Bologna kenti yakınlarındaki fabrikada Gallorda ve Murcielago hatları bulunuyor.

  lamborghini.jpg
  Burada araçların büyük bölümü el işçiliği ile üretiliyor. 2006 yılında toplam 2 bin 87 adet satan araca 3 bin talip var. Bir Lamborghini döşemeleri için 5-7 dana derisi kullanılıyor.

  Lamborghini etkileyici otomobiller yapıyor ve bunları her yıl tüm dünyada 1.000’i Amerikalı 2000 civarında kişi alabiliyor. Türkiye’de toplam otomobil satışlarının yüzde 12’sini gerçekleştiren Doğuş Grubu ile anlaşan Lamborghini, satışa başladı.

  En ucuzunun fiyatının 300 bin euro (550 bin YTL) olduğu Lamborghini’nin Murcielago LP 640 modelinin başlangıç fiyatı 530 bin euro (yaklaşık 1 milyon YTL). Lamborghini’nin liste dışı rengini satın almak için bile 10 bin euro ödemek gerekir.

  640 beygir gücündeki en güçlü model Murcielago LP 640'tan ise bu yıl 1 kota verildi. Kasım ayında Türkiye'ye gelecek 550 bin Euro'luk bu araç için şimdiden 4 Türk parası hazır bekliyor.

  Gallardo için 6 ay, Murcielago için ise en az 1 yıl sıra bekleniyor. Türkiye için bu süre uzayabilir. Murcielago'nun 530 bin Euro'dan başlayan üstü açık Roadster modeli için ise bekleme süresi 2-3 yılı bulabilir. 2. Acil

  Lomborghini ne zaman kuruldu isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder