+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Araçlar - Teknik Bilgiler Forumunda Araba Neden Fazla Benzin Yakar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Araba Neden Fazla Benzin Yakar
  araba neden fazla benzin yakar kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Araba Neden Fazla Benzin Yakar Hakkında Bilgi

  Benzinli araba neden çok yakar, düşüncesi içerisinde olan sürücülerin bu konuda kullanım yaptıkları süre boyunca agresif olmayarak araca daha fazla yakıt kaybı yapmamasını da sağlamaya çalışabilirler. Dizel araçlar, benzinli araçlara nazaran daha az yakıt kaybı yapmaktadır. Yaklaşık olarak %30 civarında dizel ve benzin arasında fark gözükmektedir.
  Araçta şehir içi yaşanan trafik yoğunluğunda da daha fazla benzin kullanımı gerçekleştirirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken sürekli dur kalk yaparak çok sert şekilde gaz ve fren araca yüklememektir. Araçlarınızı yüksek viteste kullanımını yapmanız önerilmektedir. Kullanım yaptığınız süre içerisinde aşırı hız yapmayarak aracı normal devirde kullanmanızda benzin kullanımınızı arttırır. Kullanımda dikkat edilmesi gerekenler gibi aracın bakımları da düzenli olarak yapılmaması durumunda benzin kullanımınızda farklılıklar görebileceksiniz. Araca taşıma oranı dışında fazla yük atılması da benzin kullanımınızı fazlalaştırmaktadır. Klima kullanımı da araca yakıt olarak fazla tüketmesinde etken olan nedenler arasında yer almaktadır.

  Otomatik vites araçlarının daha fazla yakıt tükettiği bilinmektedir. Günümüzde yapılan üretimlerde artık arada çok uçuk uçurumlar olmayarak araç tercihlerinde manuel ya da otomatik vites alarak kullanımları bu doğrultuda yapabiliyorlar. Eğer yeni araç alacaksınız, aracın özellikleri ve yakıtı hakkında gerekli bilgileri edinerek kararınızı vermenizde ilerleyen zamanlarda yakıt kullanımında sorun yaşamamanız adına önem verilen etkenler arasında yer almaktadır

+ Yorum Gönder