+ Yorum Gönder
Tuning ve Modifiye ve Araçlar - Teknik Bilgiler Forumunda Araba Neden Fazla Gaz Yakar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Araba Neden Fazla Gaz Yakar
  araba neden fazla gaz yakar kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Araba Neden Fazla Gaz Yakar Hakkında Bilgi


  Yakıt tasarrufu
  1-Aracı düzgün kullanın - Saldırgan araç kullanmak, emniyetli kullanmaya oranla, üçte bire kadar daha fazla yakıt harcatır. Ani hızlanmalardan ve frenlerden kaçının.

  2-Yüksek viteste kullanın - Vites ne kadar yüksek olursa motor hızınız o kadar düşer, bu da yakıt verimliliğini arttırır.
  3-Yüksek hızlardan kaçının - Ne kadar hızlı giderseniz, rüzgar direnci o kadar artacak ve sadece hızı sabit tutmak için bile aracınız daha fazla yakıt harcayacaktır.
  4-Deponuzu tam doldurmayın - Yakıt deposunun tam olarak doldurulması fazladan ağırlık ve yakıt tüketimini anlamına gelir. Ayrıca yola çıkmadan güzergahı tespit edin.
  5-Lastiklerinizi doğru basınçta tutun - Doğru şişirilmiş lastikler daha emniyetli ve uzun ömürlüdür. Ayrıca, az veya çok şişirilmiş lastikler patlamaya daha müsaittir.
  6-Klimayı az kullanın - Klimalar, motorun gücünden yararlanarak çalıştığı için gereksiz yere klima çalıştırmaktan kaçınılmalıdır.
  7-Fazla yük taşımaktan kaçının - Taşıdığınız her fazla kilogram tüketimi artırır. Bagaj taşımak için kullanmıyorsanız üst bagajınızı sökün.
  8-Gereksiz rölantiden kaçının - Rölantide çalıştırmak sizi hiçbir yere götürmez. Motorun ısınması için 30 saniye yeterli olacaktır. Kuyrukta iseniz veya birini bekliyorsanız motoru kapatın.
  9-Doğru yağı kullanın - Her zaman önerilen motor yağını kullanın.
  10-Hava filtrelerini kontrol edin - Hava filtreleri pisliklerin motorunuza zarar vermesini önler. Tıkanmış bir hava filtresini değiştirmek yakıt tasarrufunu artırabilir.

+ Yorum Gönder