+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Arıcılık Forumunda Bal Ve Tarçın Faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bal Ve Tarçın Faydaları
  Bal Ve Tarçın Faydaları ile ilgili bilgiler


  Bal ve tarçın karışımının yararları  Bal ve tarçın karışımı birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Bal, asırlarca hayati ilaç olarak kullanılmıştır. Bugünün bilim adamları birçok hastalığın tedavisinde balı etkili bir ilaç olarak kabul etmişlerdir. Bal her türlü hastalıkta herhangi bir yan etkiye sebep olmaksızın kullanılabilmektedir. Bugünün tıp ilmi, balın tatlı olmasına karşın doğru dozlarda alındığında şeker hastaları için tehlikeli olmadığını kabul etmektedir. İşte bal ve tarçın karışımın faydalı olduğu araştırmacılarca söylenen hastalıklar.


  Artrit (ağrılı eklem hastalığı)

  Bir ölçü balı 2 ölçü ılık su içerisine koyup üzerine bir çay kaşığı toz tarçın ilave ederek bir krem elde edilir. Bununla vücudun ağrıyan yerlerine masaj yapılır. 1 2 dakika içerisinde ağrının azaldığını göreceksiniz.

  Artritli hastalar, bir bardak sıcak su içerisinde 2 kaşık bal ve bir çay kaşığı toz tarçını eritip sabah, akşam alabilirler. Eğer düzenli olarak alırlarsa kronik artriti olan hastalar bile tedavi olabilirler.

  Kopenhag Üniversitesinde yapılan bir araştırmada; kahvaltıdan önce bir yemek kaşığı bal ve yarım çay kaşığı toz tarçını alan 200 hastadan 73 ü bir hafta içerisinde şifa bulmuşlar, geri kalan yürüyemeyen ve hareket edemeyen hastalar da bir ay içerisinde şifa bulmuşlardır inşallah.

  Bağışıklık sistemi
  Her gün kullanılan bal ve tarçın bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücudu bakteri ve virüs saldırılarına karşı korur.
  Araştırmacılara göre bal, birçok vitamin ve büyük miktarda demir içermektedir. Balın düzenli kullanılması, akyuvarlar içerisindeki, bakteriler ve virüslerle savaşan, korpuskülleri de kuvvetlendirir.

  Diş ağrısı
  Bir kaşık toz tarçın ve 5 tatlı kaşığı bal karışımı ağrıyan dişe tatbik edilir. Ağrı kesilene kadar günde üç defa tatbik edilir.

  Hazımsızlık ve grip
  Toz tarçın 2 kaşık bal üzerine serpilip yemekten önce alındığında asit oluşumunu ve hazımsızlığı önler. İspanyada yapılan bir araştırmada bal içerisindeki bir maddenin grip mikroplarını öldürdüğü ve hastaları gripten koruduğu saptanmıştır.

  İdrar kesesi enfeksiyonları
  İki kaşık toz tarçın, bir tatlı kaşığı bal, ılık su içerisinde eritilip içilir. İdrar kesesindeki mikroorganizmalar üzerinde etkilidir.

  Kanser
  Japonya ve Avustralya da yapılan bir araştırmada, mide ve kemik kanserleri üzerinde başarılı olunmuştur. Bu tür kanserlere yakalanan hastalar günde bir kaşık bal ve bir kaşık tarçını bir ay süreyle günde üç defa almalıdırlar.

  Kalp hastalıkları
  Bal ve tarçınla bir karışım yapılır ve bu her sabah kahvaltıda reçel veya marmelat yerine ekmek üzerine sürülür. Bu uygulama arterlerdeki kolesterolleri eriterek hastaları kalp krizinden korur. Bu uygulama ile daha önce kalp krizi geçirmiş kişiler, ikinci krizden kilometrelerce uzakta olacaklardır inşallah. Bu uygulamayı düzenli olarak yapan kişilerde solunum güçlüğü ortadan kalkacak ve kalp atışları kuvvetlenecektir inşallah.

  Kısırlık
  Çok eskilerden beri bal, erkeklerin üreme güçlerini kuvvetlendirmek için kullanmıştır. Çocuk sahibi olma noktasında sorun yaşayan bir erkek düzenli olarak uyumadan önce 2 kaşık bal yerse problemleri çözülecektir inşallah. Çin, Japon ve uzak doğu ülkelerinde, gebe kalamayan kadınlar asırlardır toz tarçın kullanmaktadırlar. Gebe kalamayan kadınlar bir tutam toz tarçın ve yarım tatlı kaşığı balı gün boyunca bir bir sakız üzerine koyup çiğnediklerinde tükürükle karışarak yavaş yavaş emilerek etkili olmaktadır.

  Kolesterol
  İki kaşık bal, üç tatlı kaşığı toz tarçın, 450 gr. demlenmiş çay içerisinde eritilerek içildiğinde kan kolesterol seviyesi 2 saat içerisinde yüzde 10 düşecektir. Artrit hastalarına tavsiye edilen kürde günde 3 defa kolesterol hastaları için uygulanabilir.

  Mide ağrıları
  Bal ve tarçın kürlerinin, mide ağrıları için olduğu kadar mide ülserleri için de yararlı olduğu saptanmıştır.

  Gaz
  Hindistan ve Japonya"da yapılan araştırmalar bal ve tarçının midedeki gazı giderdiğini göstermiştir.

  Saç dökülmesi
  Saçı dökülenlerle tepesi açılanlar sıcak zeytinyağı içerisine bir kaşık bal, bir tatlı kaşığı toz tarçın ilavesiyle elde edilen krem banyodan önce başa sürülür ve yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra yıkanır. 5 dakikalık bir uygulama dahi etkili olabilir.

  Sivilceler ve deri
  3 kısım bal, 1 kısım Tarçın ile bir krem yapılır. Bu krem uykudan önce sivilceler üzerine sürülür. Sabahleyin ılık su ile yıkanır. Eğer 2 hafta süreyle her gün uygulanırsa sivilceleri kökünden çıkarır. Egzama, mantar ve diğer deri enfeksiyonlarında eşit miktardaki bal ve tarçın karışımı uygulanır.

  Soğuk algınlığı
  Bir kaşık ılıtılmış bal, 1/4 tatlı kaşığı toz tarçın günde üç defa yenir. Bu uygulama birçok kronik öksürük, soğuk algınlığı ve sinüslerin temizlenmesi için de geçerlidir.

  Yaşlılık
  Bal ve tarçınla hazırlanan çay, düzenli alındığında yaşlılık harabiyetini önler. 4 kaşık bal,1 kaşık toz tarçın, 3 bardak su içerisinde kaynatılarak bir içecek hazırlanır. Günde 3-4 defa _ bardak miktarında içilir. Deriyi diri, taze ve yumuşak tutar, yıpranmasını durdurur.

  Yorgunluk
  Bir bardak su içerisinde _ kaşık bal ve biraz toz tarçının her gün kuşluk vakti ve vücut direncinin düşmeye başladığı takriben saat 15.00 te alındığında bir hafta içerisinde canlılığın arttığı tespit edilmiştir.


  Zayıflama
  Bir bardak su içerisine eşit miktarda bal ve tarçın konup kaynatılır. Her gün kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına ve yatmadan önce içilir. Düzenli uygulanırsa kilo verilir. Ayrıca bu karışım düzenli olarak içildiğinde, yüksek kalorili diyet alınsa bile, vücutta yağın birikmesine engel olur. (Kanada"da yapılan bir araştırmadan yararlanılmıştır)

  Sağlıklı cildin püfleri

  Vücut stresi minimum zararla telafi etmek için ana rezervi olan ciltten tüm ihtiyacını karşılar. Buna bağlı olarak rezerv azalır ve cilt savunmasız kalır. Yaş ilerledikçe bu kayıplar cildi kurutmaya başlar. Sağlıklı ve güzel bir cilt için yedikleriniz, sürdüklerinizden daha büyük önem taşır.

  Akneler nasıl giderilir?

  Dengeli beslenme cilt hücrelerini güçlü ve nemli tutar. Omega 3 ve Omega 6, elzem yağlar cilt hücrelerini saran zarı güçlendirir. Cildin daha genç görünmesini sağlar, kırışıklıkları önler. Cilt üzerindeki yaraların enfeksiyon kapmasını engeller, çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Elzem yağların eksikliği, cildin kurumasına ve çabuk yaşlanmasına neden olur.

  Ayrıca, Omega yağlarının ideal dengesiyle gelen düzenli kan dolaşımı sayesinde cilde daha fazla oksijen taşınır.

  Omega 3 ve Omega 6 yağlarının ideal dengesi, akne, siyah nokta gibi cilt sorunlarının giderilmesinde de etkilidir. Bu gibi cilt problemleri, A, D ve E vitaminleri eksikliğinin yanı sıra elzem Omega yağlarının eksikliğinden de kaynaklanır.

  Not: Omega 3: Türkiye`de ucuz ve kolay elde edilebilmesi açısından bir şans olarak görülen semizotundaki Omega- 3`ün düzenli tüketilmesi çarpıcı bir biçimde kandaki kolesterolü normal seviyede tutuyor. Ayrıca kanı incelterek pıhtılaşmayı engelliyor. Omega-3; kalp krizi riskini azaltıyor. Badem ve fındık da bu maddeyi içeren yararlı besinlerdendir. Ayrıca soğuk su balıkları uskumru, alabalık, somon ve tonbalığı da; barındırdıkları Omega-3 ile tüketilmesinde fayda olan yiyecekler. Semizotu, keten tohumu, balık, ceviz; Omega-3 açısından çok zengin. Özellikle somon balığı, Omega-3 yağ asidi ile kalbinizi korur
  . 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Bal Ve Tarçının insanlara faydaları


  Bal Ve Tarçın hakkında bilgi


  Bal ve Tarçın , bağışıklı sistemi, sindirim sistemi, kalp sağlığı, kemik, cilt, dişler ve saç sağlığı üzerinde olumlu etkilere ve kilo vermeye yardımcı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda kaşıntı ve iltihabi olayların iyileşmesini hızlandırır. Bal zaten tek başına inanılmaz faydaları olan bir gıdadır diğer besin öğeleri ile tüketildiği zaman ise bu faydaları daha da artar. En çok kullanılan karışımlar tarçın, zencefil ve süttür.Bu yazımızda sizlere bal ve tarçın karışımlarının faydalarını anlatacağız.Bağışıklı sistemi : Bal ve tarçın karışımı bağışıklık sistemini güçlendirirken düzenli olarak kullanımda yorgunluk hissini alır ve daha dinç hissettirirç Ayrıca soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanılır.
+ Yorum Gönder


bal ve tarçının faydaları