+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Arıcılık Forumunda Arılar nerelerde yuva yaparlar? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Arılar nerelerde yuva yaparlar?
  Arıların yuvalarını nereye yaptıkları hakkında bilgi


  Arıların barınakları nerdedir  Bazı yaban arıları yuvasını toprak altına bazıları da petek oluşturarak evlerin çatılarına veya yüksek yerlerin tavanına yapıştırırlar. Arının türüne bağlı olarak yuvanın şekli ve yeri farklıdır.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Arıların nerelerde yuva yaptığı ile ilgili bilgi


  Arılar yuvalarını nerelere yaparlar


  Arılar yuvasını değişik alanlara ve farklı bölgelere yapmaktadır. Örneğin bal arıları daha çok ağaç kovukları ve duvar araları gibi yerlere yuva yaparken bu durum yaban arılarında biraz daha değişken olabilmektedir. Bal arılarının yuvası insanların yaşam alanlarındada olabilmekte ama bu durum daha çok arı besleyen kişiler tarafından yapılan arı kovanları ile mümkün olabilmektedir. Yaban arıları yuvası kayalıkların aralarında, toprak yüzeyine açılan bir kovukla yada duvar aralarında olabildiği gibi bazen binaların çatı ve tavan aralarına yuva yapan eşek arıları kimi yerlerde balkon kenarlarına ve çatıların saçak bölümlerinede yuvasını yapmaktadır. Yerleşim alanlarına yuva yapan yaban arıları tehlikeli olmakta en ufak bir tehdit algıladıkları zaman toplu olarak saldırabilmektedirler. Yaban arısının zehiri bal arılarına oranla daha tehlikelidir zira bal arısı bir defa sokar ve muhtemelen ölür ancak yaban arısı sokması birden fazla olur ve tekrar tekrar sokma durumu yaşanabilir. Bu yönleri ile yaban arısı sokmaları daha tehlikeli ve hayati bir durum arzetmektedir. Yaban arısı olan mekanlar en kısa sürede ilaçlama yaptırılarak olası riskler bertaraf edilmelidir.
+ Yorum Gönder


arıların barınakları,  arı barınakları,  arılar nereye yuva yapar,  arilarin yuvasi nedir,  arılar nerelere yuva yapar,  ari nerelere yuva yapar