+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Arıcılık Forumunda Arı nasıl bir havyandır Arı Tanımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Arı nasıl bir havyandır Arı Tanımı
  Arıların nasıl bir hayvan olduğu hakkında bilgi


  Arılarıların fiziksel özellikleri nelerdir


  Arı 3 çift bacaklı, bedeni yumuşak tüylerle kaplı, gövdesi segment adı verilen halkalardan oluşmuş kanatlı bir böcektir. Arı ağaç ve çiçekleri dölleyerek doğaya büyük fayda sağlar. Arılar koloniler halinde yaşar, her arının kolonide farklı görevleri vardır. Arının bedeninin sonunda bir iğnesi bulunur, zor durumda kalırsa iğnesini karşısındakine batırır ve ölür. Arının baş kısmındaki 1 çift anten algılama görevi yapar. Arının zehrinin, arı balının, arı sütünün pek çok faydası vardır.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Arılar hakkında bilgiler


  Arıların özellikleri


  Yirmi bin türden oluşan geniş bir familyaya sahip olan arılar, hayvanlar dünyasındaki en çarpıcı mühendislik ve mimarlık bilgisine sahip, sosyal hayatları ile diğer pek çok canlıdan ayrılan, aralarındaki iletişim ile kendilerini inceleyen bilim adamlarını hayretler içinde bırakan canlılardır.
  • Bal Arıları 1,2 cm uzunluğundadır. Baş ve göğüs bölümü az çok kıllıdır ve genellikle sarı tonlardaki rengi soydan soya değişir. İki büyük bileşik göz ve üç basit göz, başın tepesinde yer alır. Koku alıcı iki duyarlı anten de keskin görme duyusuna yardımcı olur.
  • Bal arıları toplu halde yaşayan canlılardır ve kovanda yaşamın devamlılığını sağlamak için hep birlikte çalışırlar. Bir kovanda işçi arılar, ana arı ve erkek arılar bulunur.
  • İşçi arılar kovandaki bütün işleri üstlenmişlerdir ve büyüdükleri hücreden çıktıkları andan itibaren gelişimleri ile orantılı olarak kovan içindeki görevleri de değişir. İşçi arılar yaşamları boyunca kovan içindeki her türlü işle ilgilenmiş olurlar.

+ Yorum Gönder


arının ingilizce tanıtımı,  arı tanımı,  ingilizce arı tanıtımı,  arı tanıtımı,  arının tanımı,  arı ingilizce tanıtımı