+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Arıcılık Forumunda Kaç çeşit arı vardır arı çeşitleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Kaç çeşit arı vardır arı çeşitleri
  Arı çeşitleri hakkında bilgi


  Arı çeşitleri hangileridir  -Bal arısı(Apis mellifera)2,2cm uzunluğunda bir arıdır. Başı ve göğüs kısmı az kıllı olur. Genellikle sarı renkte olurlar. Toplu halde yaşarlar. İki büyük birleşik göz ve üç tane basit gözleri vardır. Bir kovanın içerisinde erkek, ana ve işçi arılar birlikte yaşar. Aynen karınca kolonisi gibi işçi arılar kovandaki, bütün işleri üstlenmiştir. Bal yapmayan erkek arıların iğneleri yoktur. Kraliçe arılar daha larva halinde iken işçi arıların tükürük bezlerinden salgılanmış olan arısütü ile beslenirler ve ana arı haline gelirler.
  -Kraliçe arı: Ana arı hücresine bırakılmış döllenmiş, yumurtanın arı sütü ile daha zengin şekilde beslenmesi ile oluşur. Her kovanda 1 tane kraliçe arı bulunur ve bu arılar diğer dişilere göre daha büyük olur. Kraliçe arının temel görevi yumurtlamaktır. Kovanın iç ve dış ortamları uygun olursa bir kraliçe arı günde 2000 civarında yumurta bırakabilir.
  -İşçi arı: Arı kovanının temizlik işinde işçi arılar çalışır. Yapılan bu temizlik larvaların sağlığı açısından önemlidir. Kovanda gördükleri gereksiz olan her şeyi kovan dışına atarlar. Dadılık yaparak larvaların bakım işini üstlenirler.
  -Erkek arılar: Dişi arılardan daha iri olan bu erkek arıların iğneleri yoktur. Bu arıların asıl görevleri kraliçe arıyı döllemektir.
 2. Ziyaretçi

  süper olmuş saolun varolun
 3. Ziyaretçi
  doğada 3 çeşit arı türü vardır:
  -bal arısı
  -işçi arı
  -kraliçe arısı
+ Yorum Gönder


kaç çeşit arı vardır,  kaç tür arı vardır,  dünyada kaç çeşit arı vardır,  kaç çeşit arı vardır isimleri,  kaç arı çeşiti vardır,  arı çeşitleri