+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Aşk Hikayeleri Forumunda Leyla Mecnun aşk görsün Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Leyla Mecnun aşk görsün

  Leyla Mecnun aşk görsün


  Ne zaman yüreğimde bir deli tay gemi azıya alsa
  Ne zaman yağmur yürekli bulutlarla yarışsa gözlerim..
  Ve ne zaman ürkek bir ceylan geçse düşlerimden..

  Sen geliyorsun aklıma Duru, berrak, engin, derin gözlerinle sen Gelip oturuveriyorsun yüreğimin orta yerine
  "Ne zaman aklıma gelsen
  Kırk ikindi yağmurları misali
  Uzunca bir sağanak
  Boşalıyor gözlerimden
  Sana giden yollarda
  Başlıyor bir tipi
  Başlıyor bir boran"

  O ünlü türküye inat, yolun sonu görünmüyor, dağlar geçit vermiyor. Lakin; gönül de ferman dinlemiyor. Bir al kızı oluyorsun düşlerimde. Hani ninelerimizin soğuk ve karlı kış günlerinde anlattığı, ağzımızdan buharlar çıkarak, soğuktan kızarmış burunlarımızla dinlediğimiz o masal kızı.. Hani yakaladığında senin olan ve her isteğini yerine getiren güzel peri kızı. Seni yakalamak için büyük çaba sarf ediyorum. Ama beyaz bir köpük gibi kayıveriyorsun avuçlarımdan. Ellerim boş kalıyor, gözlerim boş bakıyor, yüreğim boş

  Bir bebek oluyorsun sonra. Henüz emekleyen ve eşyalara çarpa çarpa yürümeye çalışan şirin ve afacan bir bebek. Ve yürüyorsun beynimde, bedenimde, yüreğimde.. tüm hücrelerimde yankılanıyor ayak seslerin.

  Sonra deniz oluyorsun. Yemyeşil/masmavi bir deniz. Nice fırtınalara gebe engin bir deniz. Ve ben gözlerinin hapsinde müebbet muhabbete mahkum bir forsa. Yüreğim yüreğine prangalı, gönlüm gönlüne kilitli bir forsa. Mahkum sevinir mi hiç? Ama ben seviniyorum. Çünkü senin mahkumunum. Ne güzel bir mahkumiyet bu.

  Ve sonra yağmur oluyorsun, rüzgar oluyorsun, bahar oluyorsun, aşk oluyorsun Ama her şeyden önemlisi ben oluyorsun. Öyle bir ben ki; baştan aşağı sen Fikrimin ince gülü, a yirmi dört ayarım, suna boylum, kalem kaşlım..

  Yalan değil seni sevdiğim. Seni özlediğim yalan değil. Sensiz gecelere, öksüz hecelere, isyankâr ağıtlara, yetim türkülere, odamın duvarlarına sor. Dolunaya, ufuklara, başa karlı dağlara sor. Kalemime, bağlamama sor..

  Bugün bunu bir kez daha anladım. Anladıkça ağladım, ağladıkça anladım.

  Ömrümde ilk kez böylesine deli seni sevdim..
  Ömrümde ilk kez böylesine deli seni özledim..
  Ömrümde ilk kez böylesine deli seni arzuladım..

  Ve şimdi ömrümde ilk kez bir sigara yakıp; dumanını ciğerlerime değil, ta iliklerime çekiyorum. Gün doğmuş, gün batmış kimin umurunda.

  Yokluğunda terk edilmiş bir kent gibiyim.. Tut sana uzanan ellerimden Sevda Ecesi Sıla tükensin, hasret ölsün.

  Tut ki Leyla Mecnun aşk görsün


  "ALINTIDIR"
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Leyla ile mecnun dünyada en çok birbirini seven kişilerdir imkansız olan aşkları karşısın da ölümü bile göze almışlar ve kavuşmaya çalışmışlardır ama bin bir türlü bela ile karşı karşıya gelmişler mutlu olamamışlar.
+ Yorum Gönder