+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Aşk Yazıları Forumunda Hayatı ıskalama lüksün yok senin Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hayatı ıskalama lüksün yok senin
  Hayatı ıskalama lüksün yok senin

  Hayatı ıskalama lüksün yok senin aşk yazısı

  "bir aşk için yapabileceğin her şeyi yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen hala yalnızsan, için rahat olsun. giden zaten gitmeyi kafasına koymuştur ve yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka hiç bir işe yaramayacaktır. sen kendini paralarken, o her zaman bahaneler bulmaya hazırdır. hani ağzınla kuş tutsan bu kuşun kanadı neden beyaz değil diye bir soruyla bile karsılaşabilirsin.

  iki ucu keskin bıçaktır bu işin. yaptıklarınla değil yapmadıklarınla yargılanırsın her zaman. bu mahkemede hafifletici sebepler yoktur. iyi halin cezanda indirim sağlamaz. sen, ama senin için şunu yaptım derken o, şunu yapmadın diye cevap verecektir. ve ne söylesen karşılığında mutlaka başka bir iddiayla karşılaşacaksındır.

  hayat-skalama-l-ks-n-yok-senin.jpg.
  üzülme, sen aşkı yaşanması gerektiği gibi yaşadın. özledin, içtin, ağladın, güldün, şarkılar söyledin, düşündün, şiirler yazdın. peki o ne yaptı deme. herkes kendinden sorumludur aşkta. sen aşkını doya doya yaşarken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu.

  bir insan eksik yaşıyorsa ve bu eksikliği bildiği halde tamamlamak için uğraşmıyorsa sen ne yapabilirsin ki onun için? hayatı ıskalama lüksün yok senin. onun varsa, bırak o lüksü sonuna kadar yaşasın. her zamanki gibi yaşayacaksın sen. acılara tutunarak yaşamayı öğreneli çok oldu.

  hem ne olmuş yani, yalnızlık o kadar da kötü bir şey değil. sen mutluluğu hiçbir zaman bir tek kişiye bağlamadın ki

  epeydir eline almadığın kitaplar seni bekliyor. kitap okurken de mutlu oluyorsun unuttun mu? kentin hiç görmediğin sokaklarında gezip yeni yaşamlara tanık olmak da keyif verecek sana. yine içeceksin rakını balığın yanında. üstelik dilediğin kadar sarhoş olma özgürlüğü de cabası.

  sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun asıl olan yürektir. yürek sesi ne bilmeyenler, ya da bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yasadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. elbet bitecek güneşe hasret günler. ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini"

  nazım hikmet ran
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Aşk üzerine yazılmış güzel bir yazı. İnsanlar aşık oldukların da her şeylerini sevdikleri ile paylaşmak isterler ve genelde taraflardan biri sürekli verici taraf ise sürekli alıcı konumunda olur ve zamanla veren taraf yorulur ve artık vermekten bıkıp çekilir bir köşeye karşı tarafta kendinde kusur bulmaz sürekli karşı tarafı suçlar bu şekilde ilişki yitip gidince alıcı taraf pişman olsa da bir yerden sonra pişmanlık bazı şeyleri geri getirmeye yetmiyor. Bu nedenle sevdiklerimizin kıymetini elimizdeyken bilelim.
+ Yorum Gönder


hayatı ıskalama lüksün yok senin,  nazım hikmet hayatı ıskalama lüksün yok senin,  herkes kendinden sorumludur aşkta,  hayatı ıskalamak ıle sozler