+ Yorum Gönder
Atasözlerimiz ve Deyimler ve Atasözleri Forumunda Ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözü açıklaması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözü açıklaması
  Ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözü açıklaması

  Açıklaması:
  Kişi ummadığı bir duruma ulaşabilir, varlıklı ve başarılı olabilir. Bu duruma ulaşan kimse çok şımarmamalı, sağında solunda bulunan kimseleri küçük görmemeli, bu durumun sürüp gideceğini düşünmemelidir. Yarın elinde olanı, bulunduğu konumu kaybedeceğini ve kötü duruma düşeceğini de hesaba katmalıdır.
 2. Ezlem
  Üye

  İnsanların şimdiki durumları sonraki durumlarının göstergesi olmaz.Şu anda zengin olan biri işlerinin kötü gitmesi nedeniyle fakir olabilirler.Yada sağlıklı bir insan hastalanabilir hatta bir kaza sonucu yatalak kalabilir.Bu yüzden insanlar şu anki iyi durumları için böbürlenmemelidir.
 3. Ömer
  Devamlı Üye
  İnsan kendi içinde bulunduğu konuma ve imkânlarına göre hareket etmeli, ölçüyü kaçırmamalı, aşırılığa kaçmamalı. Yüksek bir makam istiyorsa ona göre çalışmalı ve o yeri el de etmek için gerekeni önceden hazırlamalı ve yapmalı.
+ Yorum Gönder


ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözünün anlamı,  ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözünün hikayesi,  ne oldum dememeli ne olacağım demeli atasözünün açıklaması