+ Yorum Gönder
Atasözlerimiz ve Deyimler ve Atasözleri Forumunda Bir elin nesi var iki elin sesi var atasözünün anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bir elin nesi var iki elin sesi var atasözünün anlamı
  Bir elin nesi var iki elin sesi var atasözünün anlamı

  İnsanlar yardımlaşmak zorundadırlar.Tek başlarına her işin üstesinden gelemezler.Bu yüzden toplumda dayanışma ve yardımlaşma çok önemlidir.

  İnsanın gücü sınırlıdır. Bunun için büyük işlerin üstesinden tek başına gelemez. Bu tür işleri başarabilmek için başkalarıyla işbirliğine, dayanışmaya girer. Güçleri birleştirerek zor işlerin altından böylelikle kalkar.
  Bir evde düzen olunca düzenbaz olmaz.
  Eğer bir ailenin hemen bütün fertleri arasında bir uyum, bir anlaşma, karşılıklı sevgi ve hoşgörü varsa, o ailede düzen de var demektir. Dolayısıyla ailenin huzurunu kaçıracak bir kimsenin bu ailede barınması da mümkün değildir. 2. Mrtçlk
  Devamlı Üye

  Zor olan bir işi yapmak için bazen tek bir insanın gücü yetmez. Böyle durumlarda başka kişilerden yardım istemek gerekir. Yardımlaşma ile her iş çözülebilir.
+ Yorum Gönder


bir elin nesi var iki elin sesi var atasözünün anlamı,  bir elin nesi var iki elin sesi var hikayesi,  bir elin nesi var iki elin sesi var anlamı