+ Yorum Gönder
Atasözlerimiz ve Deyimler ve Atasözleri Forumunda Cahile Söz Anlatmak Deveye Hendek Atlatmaktan Zordur Atasözünün Anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Cahile Söz Anlatmak Deveye Hendek Atlatmaktan Zordur Atasözünün Anlamı
  Cahile Söz Anlatmak Deveye Hendek Atlatmaktan Zordur Atasözünün Anlamı

  Cahil insanlara bir şeyler anlatarak onun bunu anlamasını beklemek zor bir iştir.Defalarca anlatmak da fayda vermez.Çünkü anlatacağınız şeyler karşıdaki insanın anlayacağı kadardır fazlası olmaz.

  Cahil kişi, okuyup öğrenim görmemiş, bilgisiz ve deneyimsiz kimsedir. Bu bakımdan söylenen bir sözün ne maksatla söylendiğini, hangi anlama geldiğini kavramakta zorluk çeker. O ne biliyorsa, doğru onlardır. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın kendi doğrularından başka bir doğru kabul etmez. Öyle de inatçıdır ki deve nasıl hendek atlamamak için direniyorsa, o da görüşünden vazgeçmemek için direnip durur. 2. İsmail Abi
  Üye

  Cahil olan kişi başkasından duyduğu sözlerle konuşur onun doğruluğunu hiç araştırmaz ve sorgulamaz ne duyduysa o doğrudur der ve onu kabullenir ve hep onu savunur ne kadar yanlış olursa olsun doğru da söylesen hep duyduğu doğrudur ondan asla şaşmaz.
+ Yorum Gönder


cahile söz anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur atasözünün anlamı,  cahile soz anlatmak anlamı,  cahile söz anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur anlamı