+ Yorum Gönder
Atasözlerimiz ve Deyimler ve Atasözleri Forumunda fakirlik ayıp değil tembellik ayıp atasözünün anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  fakirlik ayıp değil tembellik ayıp atasözünün anlamı
  fakirlik ayıp değil tembellik ayıp atasözünün anlamı


  İnsanlar fakir olabilir.Herkesin zengin varlıklı olmasına imkan yoktur.Bazılarının geliri az bazılarının ki de çok olur.Fakat önemli olan ailemiz için kendimiz için çalışıp evimize ekmek getirebilmektir.Yoksa boş gezmek kimseye fayda getirmez.

  İnsanın kusur ve eksiği, ahlâkî yönü varlıkla belirlenemez. Bu bakımdan yoksul olması, geçimini sağlamakta güçlük çekmesi utanılacak bir durum değildir. Asıl utanılacak durum ve davranış, gücü varken tembellik edip çalışmamak ve yoksul düşmekti. 2. İsmail Abi
  Üye

  Fakir bir insanın ben fakirim diye utanıp kendini içeri kitlemesi ve insanlar dan dışlaması gerekmiyor onun yerine kalkıp bir iş uğraş bulması gerekiyor zaten hep emek veren insanlar kazanır ama evde yatıp hiç bir işle uğraşmayan bir insan ise hep kaybetmeye mahkum dur.
 3. Ömer
  Devamlı Üye
  Yoksul bir aileden olmak ve çalıştığı halde az para kazanmak, utanılacak bir şey değildir. Esas ayıp olan, tembellik yüzünden yoksul olmak ve çalışmamaktır.
+ Yorum Gönder