+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Atasözlerimiz ve Deyimler Forumunda Eski dost düşman olmaz, yenisinden vefa gelmez Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Eski dost düşman olmaz, yenisinden vefa gelmez
  Eski dost düşman olmaz, yenisinden vefa gelmez.

  Açıklaması:
  Temeli çok eskiye dayanan ve devam eden dostluklar sağlamdır. Kolay kolay bozulmaz. Çünkü dostluğu yaşatabilmeyi başaran eski dostlar pek çok sıkıntılı, acı ve tatlı günleri birlikte paylaşmışlar; birbirlerine duydukları güveni içinde oldukları zamana kadar taşıyabilmişlerdir. Bu bakımdan kimi ufak tefek meseleler yüzünden birbirlerine düşman olamazlar. Öte yandan yeni dostlar arasında ise böyle bir dostluktan söz edilemez. Çünkü birbirlerini yeterince denememişler, sıkıntılara ve acılara birlikte göğüs gerip tavırlarını tam olarak ortaya koyamamışlardır. Dolayısıyla dostluğu oluşturacak güven bağı henüz oluşmamıştır. 2. Ezlem
  Üye

  İnsanların çok sevdiği arkadaşları olur.Yedikleri içtikleri ayrı gitmez.Gün gelir düşünceleri yada menfaatleri ayrı düşer ve ayrılmak zorunda kalırlar.Ama bu ayrılık birbirlerine zararları dokunmasın diye olur.Bu yüzden bu insanların eskiden gelen dostluklarının hatırına birbirine zarar vermezler.
+ Yorum Gönder