+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Atasözlerimiz ve Deyimler Forumunda İnsan sevgisi atatürk sözleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İnsan sevgisi atatürk sözleri
  İnsan sevgisi atatürk'ün sözleri

  İnsanlar daima, yüksek, asil ve kutsal hedeflere yürümelidirler. Bu hareket şeklidir ki, insan olanın vicdanını, beynini ve bütün insanlık anlayışını tatmin eder. Bu şekilde yürüyenler, ne kadar büyük fedakârlık yaparlarsa, o kadar yükselirler ve bu hareket şekli mutlaka açık olur. ( 1926 )
  İnsan sevgisi atatürk.jpg

  - İnsanların saygı ve şerefinin, itaat ve uyumunun kendinden maddeten değil, manen yüksek olanlar için gösterilmesi insan ruhunun gereklerindendir. ( 1914 )

  - Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. ( 1908 )

  - Bir toplumda kıymet ve kuvvet, onu oluşturan kişilerin kendilerini bir kıymet ve kuvvet olarak kabul etmelerindendir. Ancak, bu gibi kişilerden meydana gelmiş sosyal toplumlar tam bir bütün olarak kıymet ve kudret görünümü arz edebilir. ( 1937)

  - Neşeli olmayan insanlardan iki türlü şüphe edilir; ya hastadır, veyahut o insanın başkalarına bildirmek istemediği bir kuruntusu, bir derdi vardır.

  - En iyi kişi kendinden çok ait olduğu sosyal toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına kendini adayan insandır. 2. HAZEL
  Üye

  Atatürk Türk milletini bir bütün halinde görür ve bölgeyi de bu bütünün bir organı olarak tan görürdü bundan dolayıda Türkiye üzerinde yaşayan her insanı ayrı ayrı sever ve onlara değer verirdi.
+ Yorum Gönder


atatürkün özlü sözleri,  insan sevgisi,  atatürk özlü sözleri,  ataturk sozleri,  atatürkün sözleri,  insan sevgisi ile ilgili sloganlar