+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Atasözlerimiz ve Deyimler Forumunda sahibi bilinmeyen, anonim bir ahşap gravürün adı nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  sahibi bilinmeyen, anonim bir ahşap gravürün adı nedir?
  sahibi bilinmeyen, anonim bir ahşap gravürün adı nedir?  Flammarion gravürü sahibi bilinmeyen, anonim bir ahşap gravürdür. İlk kez Camille Flammarion'un 1888 tarihli L'atmosphère: météorologie populaire ("Atmosfer: Popüler Meteoroloji") isimli eserinde yer bulması isminin kaynağıdır. Flammarion'un eserinin 163. sayfasındaki gravürün altındaki yazı (resimde görüldüğü gibi), şunu belirtmektedir: "Orta Çağdan bir misyoner gök ve Dünya'nın birbirine değdiği noktayı bulduğunu söylemektedir"

  1957'de astronom Ernst Zinner görüntünün 16. yüzyıl kaynaklı Cermenik bir sanat eseri olduğunu iddia etmiş fakat 1906'dan önce yayımlanmış herhangi bir sürümüne rastlayamamıştır. Birçok farklı isim resim hakkında araştırmalarda bulunmuştur. Bunlardan küratör Bruno Weber ve astronom Joseph Ashbrook resimde Dünya'yı dış bir boyuttan ayıran küresel, ilahî (göksel) bir kubbenin betimlenmiş olmasının Sebastian Münster'in 1544 tarihli Cosmographia isimli eserindeki bir ilüstrasyona benzerlik taşıdığını, tanınmış bir kitap sever ve kitap koleksiyoncusu olan Flammarion'un bu esere sahip olmuş olabileceğini iddia etmişlerdir
 2. Acil

  sahibi bilinmeyen, anonim bir ahşap gravürün adı nedir? isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder