+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Atasözlerimiz ve Deyimler Forumunda Iki ayağını bir pabuca sokmak deyiminin öyküsü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Iki ayağını bir pabuca sokmak deyiminin öyküsü
  iki ayağını bir pabuca sokmak deyiminin hikayesi

  VAKTİYLE İKİ İNSAFSIZ HIRSIZ bir eve girmişler. Gezinirken gürültü çıkarmasın diye ayakkabılarını, girdikleri kapının kıyısında çıkarıp evin ötesinde berisinde icra-i sanat ederlerken, ev sahibi 'bir takırtı duydum galiba' diyerek kalkmış ve bunları görünce narayı basmış. Hırsızlar, korkudan ve telaştan kendilerini kapıya zor atmışlar. Aceleyle ikisi birden bir papuca ayağını sokmaya çalışırken de ev sahibi tarafından yakalanmışlar.
  Bu hikayeden sonra, acele ile işleri birbirine karıştıranlara, 'iki ayağını bir pabuca soktu' denir


  Selim Gündüzalp 2. HAZEL
  Üye

  Bir yer bir iş veya bir misafir geleceği zaman yanımızdaki kişilerin sizi telaşa sokarak tan sizi telaşlandırması sonucunda yapacağınız işleri karıştırdığımız zaman veya yanlış yap tığımız zaman kullandığımız iki ayağımı bir pabuca soktun deyimidir.
+ Yorum Gönder


iki ayağını bir pabuca sokmak deyiminin hikayesi,  iki ayağı bir pabuca girmek deyiminin hikayesi,  iki ayağını bir pabuca sokmak deyiminin çıkış hikayesi ,  2 ayagı 1 papuca girmek hikayesi,  iki ayagi bir pabuca girmek anlami,  iki ayağını bir pabuca sokmak deyiminin anlamı