+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Tarih Arşivi ve Atatürk Forumu Forumunda Atatürk ile ilgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: Atatürk ile ilgili Kompozisyon

  ben siteyi çok beğendim kompozisyon a çok yardımcı oldu
  Cevap: Atatürk ile ilgili Kompozisyon frmacil sayfa 2iki Cevap: Atatürk ile ilgili Kompozisyon

 2. Ziyaretçi
  Sağolun çok teşekkür ederim çok işime yaradı yaptım ve + alıcam çok teşekkür ederim
 3. Asel
  Bayan Üye
  benim gözümden atatürk iile ilgili komposizyon yazıcam bunlar olmaz yardım edin : /


  Belki bildik laflar edeceğim, ama yazımın başlığından da anlaşılacağı üzere Atam hakkında şuan aklıma gelenleri kaleme almak istedim. Nerede doğduğunu, hangi okulları bitirdiğini anlatmayacağım sizlere.
  Kasım ayı geldiğinde ilk aklıma gelen 10.günüdür, Atamın bu âleme gözlerini yumduğu ay diyorum ben Kasım ayına. Hele birde başöğretmenim değil mi ki 24 Kasımdaki öğretmenler gününü hatırlıyorum ardından.
  Düşünüyorum şimdi, bir insan ki doğduğu günden itibaren yıkılmak üzere olan Osmanlının, Milletinin refahını düşünmeye başlamış. Yaşımız kaç olursa olsun hangimiz bunları aklımıza getiriyoruz. Yaşı yirmi olan bir genç Cumhurbaşkanımızın bile ismini bilmiyor. Yaşı otuz olan bir insan kime ne oyu kullandığını bilmiyor. Yaşı kırk olan bir insan sadece kendi evinin geçimini düşünüyor. Yaşı elli olan bir insan emekli oldum ben kenara çekileyim diyor.
  Atam daha çocukken başlamış kafa yormaya, bizim ellimizde aklımıza gelen konuları düşünmeye. 39 yaşında TBMM’ yi kurmuş, 40 yaşında mareşal olmuş, 47 yaşında alfabeyi değiştirmiş, 42 yaşında Cumhuriyeti kurmuş. Saymaya kalksam köşem yetmeyecek.
  Hadi bakalım hangimizin gücü yetecek bunlara, hadi bakalım hangimiz yüreklenip yapabilecektik bunları. Daha İstiklal Marşımızın tamamını ezberleyememiş bizler değimliyiz?
  Hiç yadırgamayın, yanlış söylediğimi de zannetmeyin, hemen yanınızdaki arkadaşınıza İstiklal Marşımızın 6. Kıtasını ezbere söyler misin diye sorun. Hadi…
  Yanılmadığımı gördünüz mü?
  Daha marşımızı bile ezbere bilemezken Atam neler yapmış bakın, sadece bir kaçını yazdım şuraya. Anılmaz mı bu ATA, Yâd edilmez mi MUSTAFA, İmrenilmez mi yaptıklarına. Her Türk’ün damarında asil kanın olduğunu söyleyen Atam işte bu asil kanın verdiği gücü yaşamında da göstermiştir.
  Huzur içinde yat ATAM.
  Her Türk evladı da aynı asil kanı taşıyor damarlarında, bir o kadar çalışkan, bir o kadar duyarlı olmak umuduyla.

  Çetin KORKMAZ

  Alıntı

 4. Asel
  Bayan Üye
  benim gözümden atatürk iile ilgili komposizyon yazıcam bunlar olmaz yardım edin : /


  Atatürk denilince aklıma o iki mavi göz gelir.İki deniz mavisi göz.insan onun gözlerine bakınca denizin özgürlüğünü ve sonsuzluğunu tadar.onun gözlerinde özgür olma ve özgür yaşama isteğini görürsünüz.kalıpsız kısıtlamasız bi özgürlük.kısacası bizim sahip olamadığımız ve belki de hiç olamayacağımız türden bi özgürlük.
  Gözlerinden sonra saçları gelir aklıma.O altın sarısı ,güneş sarısı saçları.evet evet güneş sarısı saçları.aynı güneş gibi ısıtır içinizi.o sizin ışığınızdır.Ne kadar yakın gelse de gözünüze ama aslında artık çok uzaktadır.zaten gözlerinizi ayırmadan uzun süre bakamazsınız ona.Çünkü gözlerininz kamaşır.
  Evet Atatürk aslında bi güneştir.Herkes onun etrafında döner.Ne de olsa o evrenin en büyük gezegenidir.
  Tek korkum yörüngeden çıkmamız


 5. Ziyaretçi
  Bn 5. Sinif ogrencisiyim kompozisyonun ne demek oldugunu bilmiyordum asil simdi anladim bu site ve konuklarina cok tsk ederim beni turkce sinavindan kurtardiniz

 6. Ziyaretçi
  çok uzun olmus ama yine de Ata'mı anlayor Atam nerdeyse orası bana Cennet

 7. Ziyaretçi
  Bana da Atatürkün çiftçilere söylediği sözler ile ilgili kompozisyon lazım perşembeye yarım olur musunuz? Sözler sözler; Eğer milletimizin çoğunluğu çiftçi olmasaydı, biz bugün dünya yüzünde bulunmayacaktık.

  Milletimiz çiftçidir. Milletin çiftçilikteki emeklerini asrî, iktisadî tedbirlerle azamî haddine çıkarmalıyız.

  Lütfen yardımcı olun!

 8. Zarafet
  Üye
  Çiftçilik İle İlgili Kompozisyon

  Efendiler! Milletimiz çiftçidir. Milletin çiftçilikteki çalışmasını yeni ekonomik tedbirlerle son hadde eriştirmeliyiz. Köylünün çalışmasının neticeleri ve verimleri kendi menfaati lehine son hadde çıkarmak ekonomik siyasetimizin temel ruhudur. Cumhuriyet'in ilk yıllarında, köylünün büyük bir kısmının topraksız olması, tarımsal üretimi olumsuz etkilemekteydi. Dönemin hükümeti, köylüyü toprak sahibi yapmak için birçok kanunlar çıkardı. 1925'de kabul edilen bir kanunla birlikte; Devlete ait arazilerin, uygun bir arazi yoksa devlet tarafından arazi alınıp köylüye dağıtılmasına başlanmıştır. İlk on yılda köylüye 1.077.526 dönüm arazi dağıtılmıştır. Toprak sahibi olan köylünün toprak, tohumluk, tarım araçları borçlarının 20 yılda ödenmesi sağlanmıştır. İlk işletilen arazi, yeni yetiştirilmeye başlanan fidanlıklar, bağlar ve zeytinliklerden belirli bir süre için vergi alınmaması kuralı kabul edilmiştir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12


atatürk ile ilgili kompozisyon,  atatürk hakkında kompozisyon,  türk ve ata ile ilgili paragraf,  atatürk ile ilgili kompozisyonlar,  atatürkle ilgili kompozisyon,  atatürkle ilgili kompozisyonlar