+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Atatürk Forumu Forumunda Sabır ve disiplin anlayışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Sabır ve disiplin anlayışı
  Atatürk'ün Sabır ve disiplin anlayışı

  Atatürk'ü her alanda başarıya ulaştıran özelliklerinden birisi de, sahip olduğu sabır ve üstün disiplin anlayışıdır. Hiçbir konuda aceleci olmayan Atatürk, önce düşünür, araştırır, tartışır, ondan sonra kararını verir ve bu kararı uygulardı.

  16 Mayıs 1919'da Samsun yolculuğuna çıktığında, gelecekte neier yapacağını millî bir sır olarak saklamış ve günü geldiğinde her birini gerçekleştirmiştir. Sakarya ve Büyük Taarruz Öncesi TBMM'de karşılaştığı tüm eleştirileri, büyük bir sabır örneği göstererek anlayışla karşılamıştır.
  "Hayatın her çalışma safhasında olduğu gibi, Özellikle öğretim hayatında da disiplin, başarının esas ıd.ıf:î;öiygn. Atatürk, her işin temelinde disiplinin bulunduğuna inanırdı
 2. blede16
  Üye

  canımm atam seni çok seviyom
 3. Buğlem
  Devamlı Üye
  Atatürk sabır ve disiplini sayesinde bugünlere gelmiştir. Eğer sabırlı davranmasaydı belki de ülkemiz bugün düşmanların elinde olurdu. Atatürk insanlara çok değer verirdi ve kimseyi kırmak istemediği için sürekli ben kalpleri kırarak değil onları kazanarak hükmedecem demişti. Sabrı sayesinde bir çok zorluğun üstesinden gelmiştir.
+ Yorum Gönder


atatürkün sabır ve disiplin anlayışı ile ilgili anısı,  atatürkün disiplin ile ilgili sözleri,  sabir ve disiplin anlayişi,  ATATÜRKÜN disiplin anlayışı,  ataturkunun dsiplin ve sabir ile ilgili sozleri