+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Atatürk Forumu Forumunda 10 kasım ile ilgili konuşma metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  10 kasım ile ilgili konuşma metni
  10 Kasım ile ilgili konuşma metni örneği
  Değerli Öğretmen Arkadaşlarım ve Sevgili Öğrenciler;

  Bugün burada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının ….. yıldönümü münasebetiyle toplanmış bulunmaktayız.

  Büyük Önder Atatürk, 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal etmiş, ancak bıraktığı eserler ile milletimizin kalbinde sonsuz bir sevgiyle bu güne değin yaşatılmış ve sonsuza dek yaşatılacaktır.

  Sevgili öğrenciler;

  Biliniz ki sizler, Atatürk’ün ilkeleri ışığında, onun çizdiği medeniyet ve çağdaşlık yolunda, hiç yorulmadan yürümekle, ona en büyük hediyeyi vermiş olacaksınız. Biliyorum ki sizler; Atatürk’ün ümit ettiği o gençliksiniz. O’nun izinden ayrılmadan, ülkemizi her alanda başarıdan başarıya koşturacak olan sizlersiniz. Bundan hiç şüphem yoktur.

  Sevgili öğrenciler;

  Atatürk’ü anlamak ve fikirlerini yol edinip çok çalışmak, ona duyulan saygı ve sevginin anlatılmasında son nokta olacaktır. Ufkunuzu geniş, hedefinizi büyük tutarsanız eğer, ancak o zaman O’nun manevi huzuruna başınız dik alnınız açık olarak çıkabilirsiniz. Atatürk gençliği bunu yapabilecek güç ve kabiliyete sahiptir.

  Atamızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her yönü ile sahip çıkacağımıza söz vererek, onu bu ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, konuşmama Atatürk’ün şu sözleriyle son veriyorum; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
  ” 2. Elif
  Devamlı Üye

  Atatürk 10 Kasım 1938'de vefat etmiştir ancak bir çok eser vermiştir.Atatürk kendini hep devlet adamı olarak göstermiştir.Birçok alanda görev yapmış ve başarılı bir şekilde kendini ispatlamıştır. İnsan oğluna önem vermiş ve onlara haklar tanımıştır.
+ Yorum Gönder


10 kas