+ Yorum Gönder
Atatürk Forumu ve Atatürk Sözleri Forumunda Atatürkün çevre ve çevrecilik anlayışı ile doğaya verdiği önem hakkındaki sözleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Atatürkün çevre ve çevrecilik anlayışı ile doğaya verdiği önem hakkındaki sözleri
  Atatürk’ün çevre ve çevrecilik anlayışı ile doğaya verdiği önem üzerine söylemiş olduğu bazı sözleri

  Atatürk’ün sınıf arkadaşlarından Ali Fuat Cebesoy, O’nun doğa sevgisini ve doğaya verdiği önemi belirtir nitelikteki bir anısını şöyle anlatıyor:
  Harp Akademisi’nin üçüncü sınıfına geçtiğimiz zaman Mustafa Kemal, Selanik’e sılaya gitmeden önce bizde misafir kaldı. O günlerin birinde Satılmış Çavuşu da alarak Alemdağı’na uzandık. Arkadaşım samimi bir doğa aşığı idi. Ormanlık yerlerden çok hoşlanırdı. Öğleye doğru pınar başında mola verdik. Uzaklarda bir kasır vardı ve manzarası harikulade güzeldi. Adeta Mustafa Kemal’i büyüledi. Oradan ayrılırken Mustafa Kemal:“Fuat” dedi, “İnsan yaşlandıktan sonra şehirlerin gürültülü hayatından uzaklaşmalı, böyle sakin ve ağaçlık bir yere çekilmelidir. Bak, şu karşıdaki köşk insanın ruhuna nasıl bir ferahlık veriyor”
 2. Zarafet
  Üye

  Canlıların sağlıklı hayat sürdürebilmesi sadece sağlıklı bir çevre ile mümkün, Çevreyi korumak için, en azından bireysel olarak yapılabilecek bir takım önlemler bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder


atatürkün doğa ve çevre anlayışı,  atatürkün doğa ve çevre anlayışı slayt,  atatürkün doğaya ve çevreye verdiği önem,  atatürkün çevre ve doğa anlayışı,  atatürkün doğaya verdiği önem,  atatürkün çevreye ve doğaya verdiği önem