+ Yorum Gönder
Atatürk Forumu ve Atatürk Sözleri Forumunda Atatürk’ün Çanakkale Savaşı ile ilgili sözleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Atatürk’ün Çanakkale Savaşı ile ilgili sözleri
  Atatürk’ün Çanakkale Savaşı ile ilgili sözleri

  “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.”

  “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hâkim olabilir” 1915
 2. Zarafet
  Üye

  Çanakkale savaşları 8,5 ay sürdü. Savaşlar iki taraf için büyük kayıplara neden oldu. Türk'ün sayısız zafer, şan ve şerefle dolu tarihinin en parlak sayfasıdır.Çanakkale Muharebeleri, dünya tarihinde ender rastlanan deniz ve kara savaşlarından biridir.
 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Atatürk’ün Çanakkale ile İlgili Sözleri

  Çanakkale Zaferinden tam 19 yıl sonra, Atatürk bütün dünyaya şu eşi olmayan barış, hoşgörü ve uygarlık mesajını vermiştir: ”Bu memleketin toprakları üstünde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanının toprağındasınız Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarımızı dindiriniz! Evlâtlarınız bizim bağrımızdadır. Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlâtlarımız olmuşlardır”

+ Yorum Gönder


atatürk canakkale sözleri,  atatürkün çanakkale zaferi ile ilgili sözleri,  atatürkün çanakkale ile ilgili sözleri,  atatürkün çanakkale savaşı ile ilgili sözleri,  çanakkale sözleri atatürk,  çanakkale savaşı sözleri