+ Yorum Gönder
Atatürk Forumu ve Atatürk Sözleri Forumunda İngiltere'nin Atatürk Hakkında söyledikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  İngiltere'nin Atatürk Hakkında söyledikleri
  İngiltere'nin Atatürk Hakkında söyledikleri  Atatürk Hakkında söyledikleri  Savaş sonrasının en ileri gelen devlet adamlarından biri. Kendi başına bir klas oluşturuyordu ve hemen her açıdan tekti.

  The Fortnightly, Londra


  Avrupa, savaştan sonra belirmiş az sayıdaki yapıcı devlet adamlarından birini kaybetti.

  Spectator


  Çağımızda hiçbir isim Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır.

  Observer


  İngiltere önce, cesur ve asil bir düşman, sonra da sadık bir dost olarak tanıdığı büyük adamı selamlamaktadır.

  Sunday Times


  O, benzeri olmayan bir devlet adamı idi. Diktatörlerin tahammül edemediği serbest bir nizamla, başaramadığı ve başaramayacağı işler yapmıştır. Tarihte böyle adamlar devirlerine kendi adlarını vermişlerdir.

  Word Price


  O, Türkiye’nin önceki kuşaklarından hiçbirine nasip olmayan özgürlük ve güven dolu bir hayat sağladı. Başarıları, Türkiye’nin Avrupa devleti olmasını sağladı, yakın doğunun tarihini değiştirdi.

  Times Gazetesi


  Savaş Türkiye’yi kurtaran, Savaştan sonra da Türk Milletini yeniden dirilten Atatürk’ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de büyük kayıptır. Her sınıf halkın O’nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahraman ve modern Türkiye’nin Ata’sına değer bir görünümden başka bir şey değildir.

  Winston CHURCHILL
  İngiltere Başbakanı


  Atatürk, Türk Milleti’nin ruhunda Türk Bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.

  Daily Telegraph


  Cumhuriyet Türkiye’sinin Devlet Başkanı Kemal Atatürk, diğer önderlerde görmeye alışmadığımız şu değerli nitelikleri kişiliğinde toplamış bulunuyor: alçak gönüllülük, yeterlik ve başarı.

  The Truth Dergisi


  O genç ve dahi Türk Şefi’nin o esnada Çanakkale’de bulunması, müttefikler bakımından tarihin en acı darbelerinden biridir.

  Alan Moorehead
  Yazar


  Atatürk, eskimiş bilimlerle boş yere kafasını yormamış olduğundan daha taze ve cesur düşünen bir önderdir. Kendisi için, bugünkü Avrupa’nın en güçlü Devlet Adamıdır diyebileceğimiz Atatürk, hiç şüphesiz devlet adamlarının en cesur ve orijinalidir.

  Herbert Sideabotham
  Yazar


  Herhangi bir olayı derinliğiyle kavramak, çıkar yolu görüp birdenbire harekete geçmek iktidarı, O’nun eşsiz otoritesinin başlıca kaynaklarından biridir.

  Grace Ellison
  Gazeteci
 2. Acil

  İngiltere'nin Atatürk Hakkında söyledikleri isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder