+ Yorum Gönder
Atatürk Forumu ve Atatürk'ün hayatı Forumunda Atatürk vucut yapısı nasıldı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. The_MEncH
  Özel Üye

  Atatürk vucut yapısı nasıldı
  Atatürk vucut yapısı nasıldı ?,


  atatürk ün fiziki yapısı nasıldı.  ATATÜRKÜN FİZİKİ ÖZELLİKLERİ
  Atatürk'ün boyu1.74cm kilosu70 kg civarındaydı.
  Sigara ve kahveyi severdi. Günde 10-15 fincan kahve ve 40-50 arası sigara içerdi. Traşına ve banyosunu çok dikkat ederdi. Sabahları yemek yemez, öylenleri genellikle bir iki dilim ekmek, peynir, ayran veya limonata ile geçiştirir, akşamları ise kuru fasulye, pilav, peynirli omlet, etli bamya yer, meyva olarak kavunu tercih ederdi.
  Uykusu çok hafifti. Yaşamında hiç kimseyi pijamasıyla karşılamamıştır. Çalışkanlığı, zekası, kibarlığı, dürüstlüğü, hiç kimseden çekinmeden herşeyi herkezi yüzüne karşı söylemesi en büyük özellikleriydi.
  Alnı geniş, kaşları çok gür ve kalkık, dudakları ince, saçları altın sarısı, gözleri masmavi, omuzları geniş, elleri ince ve zarifti.
  Kendine koruma önlemi aldırmaz ve buna çok kızardı. Önemli memleket meselelerini geceleri ve yemek esnasında görüşür, hangi konu görüşülecekse o konuya vakıf kişileri çağırırdı.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Mustafa kemal atatürk 1.74 boyunda ve 70 kiloydu. ayrıca alnı çok açık ve kaşları kalındı. gözleri masmaviydi ve saçları altın sarısıydı. çok geniş omuzları vardı. atatürk ayrıca kahve ve sigara içmeyi de çok severdi. çok zeki ve çalışkan biriydi.
+ Yorum Gönder


atatürkün vucut yapısı