+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Bahçe ve Bitki Forumunda Fatsia japonica (Aralya) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Fatsia japonica (Aralya)
  Fatsia japonica (Aralya)

  Ilıman bölgelerde ve nisbi rutubeti yüksek gölge alanlarında yetiştirilebilen aynı zamanda salon bitkisi olarak da kullanılan otsu yapıda kanaatkâr bir süs bitkisidir. Gölge, yarı gölge mahalleri sever. Sıcak havalarda bol su verilmeli ve yapraklara su püskürtülmelidir. Kışın ise 6–10 derece de aydınlık bir yerde daha az su vererek muhafazası uygundur.
  Boyu 3myi bulabilmektedir. Herdemyeşil bir bitkidir. Sürgünleri uzun ve derin loplu yuvarlak koyu yeşil yaprakları vardır. Çiçekleri beyaz-krem şeklinde görülür. Meyveleri siyahtır.
  Zengin iyi drenajlı toprakları tercih eder. Üretimi kök ve gövde çelikleri ile yapılır.
  Geniş parçalı yeşil yaprakları ve toplu formu ile genç yaşlarda çok gösterişli bir bitkidir. Aşırı sıcak ve kötü bakım şartlarında yapraklar kızarır ve dökülür.
  Sonbaharda doğru beyaz salkım şeklinde çiçek ve daha sonra küçük siyah taneli meyve bağlar.
  Hakkında Kısaca Yazılar

 2. Mine
  Devamlı Üye

  Aralya  aralya1.jpg
 3. Harbi @ kız
  Bayan Üye
  Fatsia Japonica

  Açıklamalar : Kanaatkar bir bitkidir. Gölge, yarı gölge mahalleri sever. Sıcak havalarda bol su verilmeli ve yapraklara su püskürtülmelidir. Kışın ise 6-10 °C de aydınlık bir yerde daha az su vererek muhafazası uygundur. Üretilmesi tohum ve çelik iledir.

  Ilıman bölgelerde ve nisbi rutubeti yüksek gölge alanlarında yetiştirilebilen aynı zamanda salon bitkisi olarak da kullanılan otsu yapıda bir süs bitkisidir. Geniş parçalı yeşil yaprakları ve toplu formu ile genç yaşlarda çok gösterişli bir bitkidir. Aşırı sıcak ve kötü bakım şartlarında yapraklar kızarır ve dökülür. Sonbaharda doğru beyaz salkım şeklinde çiçek ve daha sonra küçük siyah taneli meyve bağlar. Tohum ve çelikle üretilir.
+ Yorum Gönder